FOTBAL  »  CUPA ROMANIEI  »  DINAMO - CFR CLUJ 2-2 (4-5 D.PEN.)

Articol de GSP - Publicat miercuri, 18 mai 2016 00:42

Clujenii au învins la penalty-uri Dinamo pe Arena Națională, în fața unui public dominat de suporteri ai "câinilor" și au câștigat Cupa pentru a patra oară în istorie.

CFR și Dinamo au treminat la egalitate cele 120 de minute, scor 2-2 și s-au impus la penalty-uri, scor 5-4.

Cele două echipe au mers cap la cap la loviturile de departajare, iar diferența a fost făcută de penalty-ul executat de Rotariu și apărat de Traian Marc.

Clujenii au sărbătorit pe teren victoria, alături de cei aproximativ 1.000 de suporteri clujeni care au făcut deplasarea pentru această partidă.