Alte știri din fotbal
Florin Maxim îl are de azi la antrenamente și pe noul atacant
0
Pleacă Ionuț Chirilă după doar două săptămâni la noua echipă? Ar vrea măcar să înceapă antrenamentele: „Mă duc!”
0
Dorinel Munteanu a semnat! Vestea primită chiar la prezentarea oficială: „2 milioane de euro, controlează tot”
0
Fără precedent la Craiova! Suporterii s-au așezat la cozi imense: de ce se grăbesc oltenii
0
Știri din fotbal internațional
Superliga trimite doi oameni la Cupa Mondială » Comparația cu 2022 și 2018 + Cum stau Ungaria, Ucraina și Serbia?
0
Jucătorii lui Thomas Tuchel, zguduiți de un cutremur de 6,1 grade pe scara Richter!
0
Barcelona a decis să nu intre într-o licitație cu Real Madrid pentru Julian Alvarez
0
Încă o inovație bizară la Mondial » FIFA lansează un serviciu controversat pe stadioane, denumit „Super Shoutout”
0
Lifestyle
Au ales cele mai sexy 11 partenere de fotbaliști care vor merge în America
0
Ce poți face în Mexic cu „incredibila” sumă de 1,3 lei? » Surpriză totală la aterizare, după ce am călătorit în avion cu naționala Tunisiei!
4
Și Dennis Man s-a căsătorit astăzi: căpitanul Stanciu i-a fost naș
8
Denis Alibec s-a căsătorit discret cu fosta gimnastă
10
Sorin Grindeanu s-a întors din SUA, când era ministru, cu o factură de ...
Libertatea
De ce un apartament din 1975 poate fi mai valoros decât unul nou
Adevărul
Avem LISTA COMPLETĂ de premieri olimpice, ținută doi ani la secret de COSR ...
GSP SPECIAL
Singurul fotbalist român care a fost campion mondial. „Alerga până la ...
Libertatea
*ciclic
Să nu uităm că fotbalul e cicilic. Acum câțiva ani, situația se prezenta invers. Dinamo o bătea pe Steaua pe unde o prindea. Da, diferența acum e mare, dar Dinamo își va reveni încet-încet. Meci bun aseară, dar mi-e greață de miștourile ieftine care apar printre comentarii.
Nu o sa fie multi dinamovisti la meciu retur din 2 motive: 1 Stiu ca au pierdut calificarea 2 Nu vor sa fie prezenti la o noua infragere
Daca nu prelua in ultima secunda Negoita clubul, la cateva zile expira somația UEFA data in urma amenzii de 100.000 euro sa achite toate datoriile si azi Dinamo era in B langa Rapid. Era mai bine asa?
sa nu uiti. dar sa vii si la meci. o sa iau spray impotriva moliilor.
Lectia de aseara este clara. Nu exista decat doua tipuri de echipe: 1. Care-si propun trofee si performante si care investesc masiv cumparand jucatori; si dau doar exemple din campinatul intern (Steaua, CFR-ul (de acum cativa ani) si poate Petrolul sau Astra; 2. Care-si propun supravietuirea si traiesc din cresterea si vanzarea jucatorilor tineri catre cluburile din prima categorie (Pandurii, Viitorul, Chiajna). Conceptul de intinerire este normal, dar cel de reconstructie de genul "new Dinamo" este o aberatie daca dupa doar un sezon isi vinde jucatori de 20 de ani ca sa supravietuiasca financiar, adica exact ca Viitorul. Sau poate ca "new Dinamo" este un proiect inti
exceptand opiniile tale despre tatarusanu, unde ne demarcam, in rest totul este absolut, dar absolut corect, in opinia mea. bravo.
In tur ati avut 60% din stadion gol, acum nu o sa mai vindeti bilete! Va rupem capul si in retur, o sa va dam 10 goluri per total ca sa tineti minte toata viata.
spunea cineva, un user dinamovist, ca puffy a gresit la golul lui varela. pai acel gol era mult mai greu de aparat decat golul lui rotariu, ambele faze fiind relativ similare : caramboluri aiurea prin careuri, urmate de suturi din demivoleu. diferenta este ca balgradean a fost mascat de un grup de jucatori, iar executia a fost puternica si plasata, pe cand tatarusanu a avut vizibilitate, era si mai aproape de atacant, si tot n-a avut ce face, desi a atins balonul sutat. deci, cum am zis, exceptand primul gol, pufarezu' nu prea are treaba cu golurile celelalte, e vina celorlalti, sau mai degraba, erau goluri normale, pe fondul superioritatii totale a gazdelor.
Nu mai puneti in carca lui Balgradean aceasta infrangere, si mai mult de sa zicem 1 din 5 goluri ... si ala cu circumstante atenuante ... Spe exemplu la noi cu Stuttgart 4 din cele 5 goluri ale nemtilor au fost din pozitionari gresite si reflexe intarziate ale lui Tatarusanu ... si nici macar atunci nu am pus infrangerea pe Tatarusanu (dar eu am pus cu siguranta proportia scorului). Dinamo nu are probleme de portar, asta e unul din putinele posturi pe care chiar e acoperita, si dublata! Altceva se poate spune despre Tatarusanu si monopolul lui gretos pe poaryta Stelei ... datorita relatiei de prietenie si daca nu ma insel afiliatie cu MM! ...:))
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.