FOTBAL  »  CUPA ROMANIEI  »  DINAMO -FCSB

DINAMO - FCSB. Mihalcea, mutare surpriză în derby-ul din Cupă! Pe cine mizează cu FCSB

Adrian Mihalcea are un meci la Dinamo +11   FOTO
Adrian Mihalcea are un meci la Dinamo

Articol de - Publicat marti, 23 iunie 2020 08:12 / Actualizat marti, 23 iunie 2020 10:38

Dinamo și FCSB joacă joi, de la 20:00, în turul semifinalelor Cupei României, iar echipa alb-roșie pregătește o surpriză. Adrian Mihalcea vrea să mizeze din primul minut tot pe atacantul Slavko Perovic, care a irosit penalty-ul cu Sepsi.

Golgeterul la zi al echipei, sârbul Slavko Perovic (31 de ani), a ratat în momentul-cheie al partidei cu Sepsi (1-3): la 0-1, în minutul 39, a executat slab penalty-ul ce ar fi putut aduce egalarea în furtuna din „Ștefan cel Mare”. Iar după o oră de joc a fost înlocuit cu Daniel Popa.

La final, Adrian Mihalcea și coechipierii nu l-au certat pe sârb, chiar i-au luat apărarea, iar antrenorul îl creditează pe Perovic cu prima șansă să înceapă titular și joi, în Derby de România, în prima manșă a semifinalelor Cupei României.

Slavko a mai bifat o singură partidă contra celor de la FCSB. N-o va uita prea curând. În minutul 44 al partidei din februarie 2020, când Dinamo a învins cu 1-0, ultimul succes înaintea celor 4 eșecuri consecutive din Liga 1, Pero a fost lovit violent în plină figură de către Iulian Cristea. A rămas inconștient pe gazon, speriind asistența. Atacantul și-a pierdut doi dinți după acel atac al adversarului.

FOTO. Imagini cu accidentarea lui Perovic din meciul cu FCSB

+7 FOTO

VIDEO. Adrian Mihalcea: „N-am văzut diferenţa dintre o echipă în zece şi o echipă în 11"

Citește mai multe știri despre Dinamo:

EXCLUSIV Foc în vestiar la Dinamo! Adrian Mihalcea, contestat după primul meci » Cine conduce revolta jucătorilor

Mircea Lucescu, nemilos cu Ionuț Negoiță: „Inconștient! Ar fi cea mai mare rușine pentru echipă”