Alte știri din fotbal
Noul transfer al lui Dinamo, primul interviu după ce a bătut palma cu Nicolescu: „Îmi pierdusem entuziasmul, simțeam că stagnez!” » Ce spune despre Kopic și cum s-a realizat mutarea
0
Mihai Stoica i-a răspuns conducătorului din Superliga: „E urât de face”
1
„Mi-a fost clar” » Robert Ilyeș a dezvăluit de ce a plecat de la Csikszereda, clubul-revelație din Superliga: „Le-am spus ce vreau”
1
Adrian Bumbescu, dus la spital după ce i s-a făcut rău la stadion » Ultimele informații
4
Știri din fotbal internațional
Prințul William a sărbătorit cu echipa: „Villa până la moarte!”
0
Antrenorul învins a mers să-l caute pe Unai Emery după finala Europa League: „Vreau să-l întreb asta”
0
„Incredibil” » Cei mai buni jucători de la Aston Villa, reacții după trofeul așteptat patru decenii: „I-am pedepsit! Vom rămâne în istorie”
0
Panduru i-a demolat, după finala Europa League: „Niște amatori! De mult n-am văzut așa ceva”
0
Lifestyle
A fost căsătorită cu Ioan Timofte, s-a iubit cu Adrian Cristea, acum face afaceri în SUA: „Vorbim despre miliardari din toate colțurile lumii”
10
Cum a ales Vinicius Junior să oficializeze despărțirea de iubita lui: „Îți mulțumesc pentru tot”
8
Laila, iubita-fotomodel a lui Sinner, la momentul mărturisirilor: „Complimentul favorit? Când cineva îmi spune asta”
0
Trend ȘOCANT în Coreea de Sud! Ce au remarcat privitorii la femeile din tribune
2
Suveranistele Codruța Cerva și Oana Lovin, amendate penal cu câte 15.000 de ...
Libertatea
ANAF schimbă regulile pentru recalcularea CASS. Cine sunt românii care vor ...
Adevărul
De nedespărțit și după moarte! Incredibila legătură dintre un fotbalist și ...
GSP SPECIAL
Șantierele din București blochează traficul și enervează șoferii. Cum arată ...
Libertatea
Necivilizat! Nu degeaba e finul lui Becali. Tot un drac. Sau fiul lui!
Opinezi prost cat tine. Sotia lui Cartu are tot dreptul sa-si expuna opinia pe un cont online personal in legatura cu varii subiecte, inclusiv cu un sport sau un club al carei suporter este. Nu este niciun conflict de interese in acest lucru, caci nu este reprezentanta clubului in speta sau a altui club de fotbal, astfel incat sa suprapuna interesele personale cu cele de club, in dauna clubului AL CAREI REPREZENTANT OFICIAL AR TREBUI SA FIE (ca sa fie conflict de interese). In plus, femeia chiar spune lucruri fondate, iar concluzia ii este favorabila lui Radoi, caci lanseaza mesajul de echilibru in analiza activitatii antrenorului, care trebuie realizata la finalul editiei, ci nu in curs, iar responsabilitatea trebuie impartita, nu lasata doar pe umerii antrenorului (asta spune doamna in cauza).
Cand sotul tau e presedinte trebuie sa ai grija unde si ce spui. Valabil si pentru Radoi, Rotaru si Cartu. Toti se balacaresc pe unde apuca si cer apoi respect si alte valori. Pe Facebook pot sa scriu asa eu sau oricare nu e in conflict de interese cu clubul. E inca un exemplu ca organizatiile romanesti sunt inca vazute ca niste feude ale sefilor si nu stim a ne comporta.
Radoi se pricepe la fotbal asa de bine ca pe unde a antrenat a plecat cu scandal.
Hai sa fim seriosi, la fotbal,.. oricine isi poate da parerea, daca o face in termeni neinjuriosi. Din punctul meu de vedere Dna prof. Cartu chiar spune lucruri adevarate. Unele dintre calitatile, care trebuie sa existe la un antrenor sint... latura pedagogica, apoi elementul psihologic si modul de comunicare. Oricine cunoaste putin din fenomen, stie ca un antrenor nu trebuie sa aiba reactii acute..." la cald". La Radoi , chestia asta este... lipsa, des " se umfla " dupa meci...in fata camerelor TV, asa a plecat si de la Nationala si de la FCSB, tot fara rezultate, tot cu jucatori scosi vinovati, tot nemultumit ...de altii, tot cu jucatori..." ostracizati". Nu-i de mirare ca el nu stie treburile astea, unii le acumuleaza " din mers", altii...nu pot. Ce a facut Radoi , la U Craiova, este un mod de comportare isteric, neprofesionist,.. ba iti critici public jucatorii ( fara ca, mai intai , sa le reprosezi ..."face to face" ce te-a suparat, ba elimina ..."la nervi" jucatori, iar acum pleaca ,...brusc, cu tot staful. Nu-i de mirare ca baiatul asta ....nu a terminat liceul. Iata unde poate duce lipsa de criterii la FRF. Cam la fel este si I Poenaru...care a lasat dezastru...la UTA, in toate directiile ce tin de un antrenor. Un antrenor nu ar trebui sa debuteze la o echipa ...direct ..in prima liga, sau...mai rau..la Nationala, trebuie sa o ia de jos...asa cum face Chivu. Dar la noi.." .merge si asa"
***
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Mogoșeni vrei sa zici….
pacanele si manele
...oricum o sa castigam campionatul ...
Remarca pe naiba sexista
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.