FOTBAL  »  CUPA ROMANIEI  »  U CLUJ - FCSB

U CLUJ - FCSB // FOTO Ioan Hora, gol de zile mari pe Cluj Arena! » Nu mai marcase din iulie

Articol de GSP - Publicat marti, 29 octombrie 2019 21:33

U CLUJ - FCSB, ÎN OPTIMILE CUPEI // După un început ezitant al roș-albaștrilor, cu o eroare a portarului Andrei Vlad, care a fost foarte aproape să primească gol după o ieșire hazardată, Ioan Hora a reușit să marcheze un gol de poveste pentru echipa lui Bogdan Vintilă.

În minutul 11 al partidei, Tsoumou a fost faultat undeva la 20 de metri de poarta ardelenilor și arbitrul Andrei Chivulete a dictat lovitură liberă.

Ioan Hora a luat mingea, după ce cu 5 minute înainte Florin Tănase executase slab, în zid, o altă lovitură liberă. Atacantul roș-albaștrilor și-a potrivit mingea și a catapultat-o direct sub bara transversală a lui Cosmin Dur-Bozoancă (21 de ani).

Acesta a fost primul gol al lui Ioan Hora (31 de ani) din 14 iulie, de la meciul cu Hermannstadt, scor 4-3. Vârful roș-albaștrilor a făcut banca sau a fost ținut în afara lotului în ultima perioadă, după ce inițial Becali îl considera atacantul ideal din punctul lui de vedere.

2 goluria reușit Hora în acest sezon pentru FCSB

Vezi și:

Se destramă Dinamo după anunțul lui Negoiță?! Dan Nistor ar fi cerut să fie lăsat să plece gratis!

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!