FOTBAL  »  CUPA ROMANIEI  »  SLOBOZIA - VOLUNTARI

Unirea Slobozia - FC Voluntari 0-1, în grupa A din Cupa României » Trupa lui Liviu Ciobotariu, victorioasă în „deplasarea” cu divizionara secundă

Unirea Slobozia și FC Voluntari se întâlnesc astăzi, de la ora 15:00, în prima rundă a grupei A din Cupa României. Partida nu va fi televizată, dar poate fi urmărită liveTEXT pe GSP.ro.

Articol de GSP - Publicat miercuri, 19 octombrie 2022 16:55 / Actualizat miercuri, 19 octombrie 2022 17:12

Unirea Slobozia a pierdut cu FC Voluntari, scor 0-1, în prima etapă din grupele Cupei României.

FC Voluntari a dominat partida cu divizionara secundă și a reușit să se impună. A fost singurul meci netelevizat din prima etapă a Cupei României. Voluntari a ajuns la 7 meciuri consecutive fără înfrângere.

Ilfovenii au dominat autoritar prima repriza cu Unirea Slobozia, însă chiar și așa tabela a rămas nemodificată în primele 45 de minute. Raportul șuturilor a fost de 9-1 în favoarea echipei pregătite de Liviu Ciobotariu.

Antrenorul oaspeților a efectuat o triplă modificare la pauză, în urma cărora echipa ilfoveană a și reușit să deschidă scorul. În minutul 54, Vadim Rață, intrat în repriza secundă în locul lui Mihai Răduț, a marcat unicul gol al partidei dintr-o centrare a lui Vitalie Damașcan.

FC Voluntari ocupă acum primul loc în grupa A din Cupa României, unde s-a mai jucat Dinamo - FCU Craiova, încheiat cu scorul de 0-0.

FINAL. Unirea Slobozia - FC Voluntari 0-1

• A marcat: V. Rață '54

Echipele de start în Unirea Slobozia - FC Voluntari

Unirea Slobozia: 30. G. Paduraru - 4. A. Dinu, 18. C. Perju, 21. Fl. Ibrian, 25. Vl. Prejmerean, 11. B. Levy, 23. A. Cruceru, 31. M. Ciobanu, 98. C. Afalna - 24. C. Bolohan, 7. D. Golda
Rezerve: Botogan, I. Coada, M. Contra (P), S. Ekollo, G. Lazar, M. Lemnaru, D. Radu, C. Rus, R. Silaghi
Antrenor: Costel Enache

Voluntari: 88. J. Fernandez - 28. Andrieș, 2. Achim, 3. Meleke - 23. Al. Vlad, 18. Tavares, 16. Govea, 17. D Andrei - 8. Răduț, 11. Florea, Merloi
Rezerve: Popa, Costin, Armaș, Popescu, Aliji, Rață, Damașcan, Munteanu, N. Popescu
Antrenor: Liviu Ciobotariu