FOTBAL  »  CUPA ROMANIEI  »  SPORTUL - OTOPENI 3-1

Vasile Şiman: "Azi nu am avut emotii, poate una mică atunci cînd am fost egalaţi"

Articol de GSP - Publicat miercuri, 22 septembrie 2010 00:00

Patronul "studentilor", Vasile Siman a spus, la Sport Total FM, ca a avut emotii cand Otopeni-ul a egalat, in minutul 71, din lovitura de pedeapsa, dar la ocaziile pe care Sportul le-a avut era normal să cîştige meciul şi să se califice în faza superioară a Cupei României.

"Nu au fost probleme. A fost o intamplare in minutul 71 cand au egalat. Am avut multe ocaziii si am marcat. Fiecare echipa care participa intr-o competitie doreste sa castige trofeul. Dar, de la dorinta si pana la castigarea trofeului e cale lunga. Rezultatul final conteaza, nu ce ai facut pe parcursul partidei. Per total azi nu am avut emotii, poate una mica atunci cand am fost egalati.

Dar la cate ocazii am avut chiar meritam sa castigam. Nu are importanta urmatorul adversar. Important este sa ne pregatim cat mai bine. Intr-o competitie echilibrata, cu oricine ai nimeri este greu. Am avut in ultimii ani numai adversari puternici, precum CFR Cluj, Steaua ... Sper sa castigam si in urmatorul meci si sa mergem cat mai departe", a spus Vasile Siman la Sport Total FM.

Sportul Studentesc s-a calificat astazi in "optimile" Cupei Romaniei, dupa ce au trecut de CS Otopeni in "16-imi", scor 3-1 (Gheorghe 7', Curelea 81', Postolache 90'/ Dumitrescu 71'-penalti).

Cine rămâne în Superligă, cine pică în Liga 2 » CALCULE la retrogradare în timp real

Nu se mai ascund » Fostul fotbalist al Rapidului se iubește cu mama unui titular din Superliga