FOTBAL  »  CUPA ROMANIEI  »  FC VASLUI - CFR CLUJ 4-5 D.P.

CFR Cluj cîştigă Cupa României şi realizează eventul!

Articol de GSP - Publicat miercuri, 26 mai 2010 00:00

După 120 de minute fără gol, CFR Cluj cîştigă Cupa României în finala cu FC Vaslui la penaltyuri! Milisavljevici a ratat chiar prima lovitură de departajare a moldovenilor, toţi ceilalţi nouă jucători înscriind de la punctul cu var. Astfel, CFR Cluj realizează al doilea event în trei ani!

VEZI AICI COMENTARIUL LIVE-TEXT AL PARTIDEI!

După 120 de minute fără gol, CFR Cluj cîştigă Cupa României în finala cu FC Vaslui la penaltyuri! Milisavljevici a ratat chiar prima lovitură de departajare a moldovenilor, toţi ceilalţi nouă jucători înscriind de la punctul cu var. Astfel, CFR Cluj realizează al doilea event în trei ani!

VEZI AICI COMENTARIUL LIVE-TEXT AL PARTIDEI!

FC VASLUI:
Hăisan - Milanov, Papp, Gladstone, Hugo Luz - Gheorghiu, Pavlovici, R. Costin, L. Sînmărtean - Wesley - Burdujan
Rezerve: Puia, Genchev, R. Neagu, Zmeu, Milisavljevici, Zubar, D. Sînmărtean

CFR CLUJ:
Nuno Claro - Panin, Cadu, Piccolo, Edimar - Peralta, G. Mureşan, Culio - Deac, De Zerbi, Y. Kone
Rezerve:
Stăncioiu, Tony, Alcantara, Bottone, N. Dică, Bud, Nei 

Citește și:
Îl mai recunoști? Fostul mare internațional argentinian a apărut în tribune la Argentina - Austria și i-a uimit pe fani
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Îl mai recunoști? Fostul mare internațional argentinian a apărut în tribune la Argentina - Austria și i-a uimit pe fani
Cum arată casa unde a copilărit miliardarul Ion Țiriac
Special
Cum arată casa unde a copilărit miliardarul Ion Țiriac
Acasă la J.R. Ewing, capul răutăților din serialul Dallas: cum e în realitate ferma Southfork, locul unde s-a născut capitalismul românesc
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Acasă la J.R. Ewing, capul răutăților din serialul Dallas: cum e în realitate ferma Southfork, locul unde s-a născut capitalismul românesc
Comentariul TV clonat, femei frumoase inexistente și „Hitler” din tribuna Germaniei: AI-ul stăpânește Mondialul într-un fel sinistru! Cum a fost trucat comentariul TV: „Cine e negresa asta?”
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Comentariul TV clonat, femei frumoase inexistente și „Hitler” din tribuna Germaniei: AI-ul stăpânește Mondialul într-un fel sinistru! Cum a fost trucat comentariul TV: „Cine e negresa asta?”
EXCLUSIV VIDEO Magazin închis în România cu colivă și
Profit.ro
EXCLUSIV VIDEO Magazin închis în România cu colivă și "Veșnică Pomenire". Apare acum cel mai mare magazin de tenis & padel
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Comentariul TV clonat, femei frumoase inexistente și „Hitler” din tribuna Germaniei: AI-ul stăpânește Mondialul într-un fel sinistru! Cum a fost trucat comentariul TV: „Cine e negresa asta?”

FABULOS » De la România - Argentina, în 1994, nu s-a mai întâmplat așa ceva la un Mondial


Comentarii (110)
 •  27 Mai 2010, 12:25

In acelasi mor in care Inter Milano a dominat in C.L. prin eficienta si nu prin spectaculozitate si a casticat Champions League, in acelasi mod si CFR Cluj a dominat fotbalul intern prin eficienta su prin spectaculozitate. A castigat campionatul si cupa pe merit. BRAVO CFR!!! Vasluiul a fost mai spectaculos in finala cupei, dar a fost ineficient. CFR a fost mai pragmatic si a ridicat si cupa, dupa campionat. Iar povestea cu Boc, Basescu, arbitri, FRF, etc. e povestea voastra de frustrati.

 •  27 Mai 2010, 12:19

Contestatarilor CFR-ului le-as spune sa nu tot puna placa aceea stricata cu vocea lui Iancu de Timisoara si Gigi de Bucuresti. Va umpleti de penibil. CFR joaca un fotbal in stil italian, fotbal impus de Mandorlini. E recunoscut faptul ca acest fotbal nu e spectaculos, dar e eficient. Dovada? Inter Milano a fost dominata categoric de Barcelona (posesie zdrobitoare pentru Barca), la fel in finala cu Bayern dar cupa CL au ridicat-o ei, italienii. De ce? Pr ca au fost mai eficienti.

 •  27 Mai 2010, 02:32

pentru toti frustratii din buCUResti. desi sunt roman 100% de azi ma declar UNGUR!!!!! felicitari vasluiului, o echipa puternica ce merita tot respectul. Azi aproape ca au meritat cupa. De ce nu au meritat-o pe deplin? pentur ca nu au reusit sa inscrie. Daca dadeau un gol, a lor era, dar nu au reusit, restul a fost ruleta, putea sa o ia oricine....

Vezi toate comentariile (110)
Comentează