FOTBAL  »  DERBY DE ROMANIA  »  STEAUA - DINAMO 3-1

Reghe a înnebunit de furie în prima repriză » Motivul este inedit, nu din cauza dezavantajului de pe tabelă :)

Articol de GSP - Publicat luni, 05 noiembrie 2012 00:00 / Actualizat luni, 05 noiembrie 2012 09:49

Steaua a cîştigat Derby de România în faţa marilor rivali, scor 3-1, dar lucrurile nu au mers atît de bine pentru gazdele de pe Naţional Arena în primele 45 de minute.

Motivul este chiar gazonul prost de pe Arena Naţională care le-a creat multe probleme jucătorilor celor două echipe.

Trei dintre stelişti au avut nevoie să-şi schimbe ghetele cu care începuseră partida. Primul a fost Bourceanu, care din primul minut a ieşit la margine şi şi-a luat ghete cu crampoane deşurubabile. Al doilea stelist care l-a enervat la culme pe Reghecampf a fost polonezul Szukala. Apoi, cîteva minute mai tîrziu, un alt stelist, Cristi Tănase, a avut şi el nevoie de noi încălţări, lucru care l-a făcut pe Reghecampf să înnebunească de furie.

Steliştii au mai avut probleme cu ghetele şi la meciul cu FC Copenhaga din grupele Europa League, atunci Prepeliţă şi Adi Popa fiind nevoiţi să-şi schimbe încălţările după cîteva minute.

De pe patul de spital, Cornel Dinu a vorbit cu GSP despre situația critică a lui Dinamo: „Doar asta mai pot să fac”