FOTBAL » DERBY DE ROMANIA » STEAUA - DINAMO, DUMINICĂ, DE LA 21:30, ÎN DIRECT LA DIGI SPORT ŞI LIVETEXT PE GSP.RO
Alte știri din fotbal
Schimbări importante votate în Comitetul Executiv al FRF: se modifică regulamentul din Cupa României » Subiectul care a generat scandalul lui Gigi Becali, modificat
0
Echipa care a promovat fără să vrea în Superligă: „Nu au niciun suporter, vin doar familiile!”
0
Mihai Popescu nu l-a uitat pe Mircea Lucescu: „Mă suna săptămânal după accidentare”
0
Revenire de senzație la CFR Cluj: „Nu pot să refuz”
0
Știri din fotbal internațional
Lennart Karl l-a scandalizat pe marele Ballack: „Își va primi pedeapsa în vestiar, sunt sigur!”
0
Cine sunt candidații pentru șefia Federației Italiene de Fotbal
0
Harry Kane a fost la un pas să-i strice „opera de artă” lui Olise: „Strigam la el să...”
0
Real Madrid nu va depune plângere la UEFA după eliminarea lui Camavinga
0
Lifestyle
Lovitură pe piața auto » Rivalul Dacia ajunge în premieră în Europa! E al doilea cel mai vândut model la nivel global
3
Ioana Cosma: „Ești una dintre cele mai frumoase sportive” » Replică hazlie: „Pun o poză în lenjerie, bubuie Instagramul!”
15
Ce amintiri! Cum a cucerit-o Mircea Lucescu pe Neli în tramvaiul din Grozăvești: „Era timid, nu îndrăznea să mă ia de mână!”
5
Averea lui Mircea Lucescu: fotbal, afaceri imobiliare și cele două companii la care avea acțiuni pe Bursă
9
988.884,60 de euro se „sting” pentru service-ul ISU. Nota de plată pentru ...
Libertatea
Controale la domiciliu pentru 7 milioane de români: Poliția va verifica ...
Adevărul
Cine o provoacă pe Giorgia Meloni? O fostă aruncătoare de ciocan de la ...
GSP SPECIAL
Judecătorii CCR primesc spor de supărare de 2.300 de euro, pe lângă ...
Libertatea
care DERBY? Poate BLAT de Romania! Demult, Steaua si Dinamo erau mari rivale, dar de cand Gigi e nasul lui Borcea, sunt cumetri, si de cand patronii fac fotbalul in culise, si nu echipele in teren, toate meciurile Steaua-Dinamo se decid la sarmale intre patroni.
Dupa forma da...dar nu si dupa fond.
Steaua nu va trece de centrul terenului !
Steaua -Dinamo 1-2 , rezultatul firesc dupa forma de moment a celor doua echipe !
La năvăliri intra si mongoloizii tai ? :)))
conform wikipedia: "Municipiul Târgu Jiu și-a luat numele de la vijeliosul râu Jiu de care este străbătut de la nord la sud și care, în decursul timpului, și-a mutat albia de la Dealul Prejbei înspre apus, formând trei terase ce constituie teritoriul de azi al localității. Înainte de cucerirea Daciei de către romani, localitatea era un sat aflat pe un teritoriu cu insule și păduri, situate între cursurile Jiului, Hodinăului, Voivodiciului, Putnei și Paschiei. El oferea astfel un bun adăpost locuitorilor, pe care îi apăra împotriva năvălirilor din afară."
Jiu ?
aseara,in timpul meciului dintre latratori si jieni, multi useri,rapidisti craioveni,clujeni, galateni etc. scriau ca isi doresc ca duminica sa castige dinamovistii. subscriu: Hai Dinamo! faceti o tara fericita!
Chiar nu mai este mare lucru acest meci !
@vaalah: Inseamna ca tu esti suporter de conjunctura. Habar n-ai nici tu ce inseamna un derby. pacat ca avem si asemenea suporteri.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.