Postat de daniel_daniel00 pe 10 August 2015, 10:40

TADE de cand a venit n-a avut 2 mingi bune in zona portii, numai la bataie, pe sus...Ce sa faca in conditiile astea?

tade joaca la steaua rolul de pivot, de jucator care coboara chiar si in banda pentru a devia si a tine echipa in posesie cand se joaca cu minge lunga.Nu e tehnic, dar stie ce sa faca cu mingea la picior.Din nefericire samantarul roman are cultura fotbalisitca 0.Daca esti pe stadion si-l urmaresti o sa vezi ca tade se misca incontinuu, nu sta pe loc aproape deloc, deci are o capacitate de efort uriasa. Din nefericire radoi face greseli destul de mari tactice dupa parerea mea.Breeveld mai mult il incurca pe muniru.In liga 1 l-as lasa pe ghanez singur in fata apararii si as juca cu 2 varfuri(Tade, Tudorie sau Iancu) plus cei 3 in linia din spate.

dinamo echipa MICA

adi_stelistul
adi_stelistul  •  10 August 2015, 10:56
Postat de juliusmad pe 10 August 2015, 10:55

are dreptate blacksun, ca si pivot nu trebuie neaparat sa dai goluri, trebuie sa joci cu devieri, sa tragi adversar dupa tine, sa faci culoare jucatorilor din mijloc.

Ziceai mai devreme ca seamana cu Camataru. Tu ai vazut golul lui Camataru de pe Rasunda? A alergat 50 de metri cu doi fundasi in spate si a dat gol. Vedea-l-as pe Tade...

daniels7714
daniels7714  •  10 August 2015, 10:48

stim cu totii ca orice punct conteaza , totusi Dinamo a fost penibila , de toata jena evolutia ei din repr. a 2-a , ziceai ca joaca ultima clasata daca nu erau in tricourile alb rosu ( app. cel mai urat model ) , au avut un meci pe sapt. si erau obositi , terminati , cu crampe musculare , Steaua ce sa mai spuna ca are un meci la 3-4 zile ! a avut mare ghinion ca nu a castigat aseara ...

adi_stelistul  •  10 August 2015, 10:42
Postat de juliusmad pe 10 August 2015, 10:40

sa vedem ce parere are si negoita :)).

Va vinde la prima oferta. Sau nici macar. E destul sa ceara unul ceva in plus la salariu. Vezi Bilinski.

adi_stelistul  •  10 August 2015, 10:35
Postat de mariuss72 pe 10 August 2015, 10:33

Dar de Tadeu' vostru ce zici, n-a fost si el tot un fel de bodyguard? Doar ca unul foarte bine platit ::))) Si Mevlja chiar e piesa de fotbalist, el si cu Varela cred ca's cei mai buni fundasi din campionat...dar vezi ca Marc vine tare din urma ;)

Nu-nteleg cum a reusit Tade sa fie golgeter. E atat de greoi incat pana se intoarce el spre poarta apararea adversa nu doar ca se repliaza dar face si o pauza de refacere.

juliusmad
juliusmad  •  10 August 2015, 10:28
Postat de samertx pe 10 August 2015, 10:24

Puriul știe joaca, pune baza. :)) Mevlja e piesă de piesă. Nu știu cum a ajuns la noi. Îl face și pe Marc fotbalist. Crește la umbra lui și crește bine.

sper ca erai ironic :)). si de gnohere ai spus ca ne rupe plasa de vreo 2 ori. varela l-a facut sa-i para rau ca nu a acceptat postul de bodyguard oferit de negoita :)))

a.c.a.b_st
a.c.a.b_st  •  10 August 2015, 10:12
Postat de mariuss72 pe 10 August 2015, 10:10

Eu zic ca ar trebui sa va declare cistigatori, macar si pentru chestia asta :)))

nu-i nevoie..n-avem nevoie de pomană,dar este un lucru bun.măcar acolo să fim puși la punct.:))

a.c.a.b_st
a.c.a.b_st  •  10 August 2015, 10:04

Un lucru bun de remarcat:stam bine la condiție fizică...ăia făceau crampe după 70-80 minute,de sici că ei au jucat miercuri...:))

tipsy
tipsy  •  10 August 2015, 09:54

Sunt de acord ca Hategan a fost MVP'ul acestui meci. Exceptional arbitraj intr`un meci greu. Poate sunt subiectiv, fiindca se poate discuta de rosu la fai (nu penalty) si sincer sa fiu nu aveam ce sa comentez daca oprea meciul la acea petarda - vorbim de integritatea fizica a unor oameni, dar Hategan s`a comportat incredibil. Singurul repros e ca a dat 4 minute de prelungire, am cazut de pe scaun, trebuia sa dea vreo 10. Dar asta`i scoala romaneasca de arbitraj, nu contorizam tragerile de timp si intreruperile, dam 3 minute sau, daca a fost vreo intrerupere de 5-10 minute, dam 4 (vezi scandalizarea penibila a presei si a fanilor din episodul steaua - napoli).