adra  •  31 Ianuarie 2014, 12:14

cu rusia luam multe.. au 2 jucatori brazilieni naturalizati, au facut spectacol cu olanda...

andreiyiy
andreiyiy  •  31 Ianuarie 2014, 08:56

Cum bai sa nu mai poata fi depasita de Belgia? Daca bate bate Belgia pe Ucraina cu vreun 10-0 asa nu e depasita Romania? Asta ipotetic vorbind, dar daca sunt sanse teoretice ele se numesc ca inca sunt sanse nu? Nu mai sunt sanse sa pierdem calificarea, dar Belgia poate sa treaca inaintea noastra.

danut82
danut82  •  31 Ianuarie 2014, 07:31

nu am vazut primul meci ,cel cu Belgia.... aseara s au miscat frumusel,nu stiu cum arata meciul daca nu eram deja calificati.Rusia e f puternica pt noi,poate facem un meci mare,oricum trebuiesc felicitati pt acest parcurs!!!HAI ROMANIA!!!!

blue_man
blue_man  •  31 Ianuarie 2014, 02:15
Postat de glorie pe 30 Ianuarie 2014, 20:50

Am avut si 2 bare! :( Adevarul e ca nu am mai jucat la fel. Dar nici numarul 10 de la noi Dumitru Stoica, a jucat? Pentru ca nu l-am vazut azi pe teren.

Mimi Stoica,am avut ocazia sa-l cunosc.un baiat deosebit.nici eu nu am inteles de ce a jucat atat de putin.este genul de jucator care verticalizeaza jocul,pe cand majoritatea exagereaza cu pasele in lateral.a jucat in ultimele 2 minute..dar nu a avut timp sa faca nimic.personal,nu inteleg de ce am inceput sa jucam cu portarul in atac abia atunci cand mai erau 1 minut si 45 secunde!!??abia am avut timp sa atacam de doua ori..oricum.indiferent cu cine jucam in sferturi,tot foarte greu o sa fie meciul.sa speram ca vom avea ceva mai multa inspiratie atunci.Hai Romania!

blue_man
blue_man  •  31 Ianuarie 2014, 02:02
Postat de glorie pe 30 Ianuarie 2014, 20:58

Urat joc, noi luam Rusia daca Belgia nu invinge Ucraina. Ucraina ia Portugalia. E greu de zis, la prima vedere Rusia e mai buna decat Portugalia. Dar poate ca pentru Romania e mai bine Rusia. Nu stiu ce sa zic. Ambele ar fi de primele 5. Grupa noastra a fost usoara dar s-a intersectat cu una grea pentru sferturi.

nu te supara amice,dar este campionat european totusi.de unde adversar slab in sferturi??bine ca nu jucam contra Spaniei,ca aia ne dadeau cu terenul in cap..

vladutz13
vladutz13  •  30 Ianuarie 2014, 21:00

Slabut meci, clar puteam mai mult. Nu zic neaparat de scor, ci de joc. Nu mi-am dat seama exact de potentialul Ucrainei pt ca s-au bagat in aparare, le-a convenit. Parca nici in ultimul minut nu am presat serios, am jucat un pic prea cerebral, putina inima, pasiune ar fi ajutat astazi. Mare mare pacat de cele 2 bare :( Oricum, Rusia sau Portugalia oricare era tare in sferturi... acolo sa jucam noi bine.