Comentarii (42)
biancorossi
biancorossi  •  22 Mai 2012, 00:37
Postat de biancorossi pe 17 Aprilie 2012, 01:51

ce analize aberante... aveti ma rabdare, o sa vedem la final ce si cum. voi nu vedeti ce hal de campionat ati reusit sa aveti?

cata dreptate aveam....

biancorossi
biancorossi  •  17 Aprilie 2012, 01:51

ce analize aberante... aveti ma rabdare, o sa vedem la final ce si cum. voi nu vedeti ce hal de campionat ati reusit sa aveti?

alexhaiducu
alexhaiducu  •  04 Aprilie 2012, 15:10

e cfr! catiga cfr!

saviola2_8
saviola2_8  •  04 Aprilie 2012, 13:53
Postat de criticul89 pe 04 Aprilie 2012, 13:42

:)))) boss esti amuzant ca imi explici aceste lucruri puerile :) ai impresia ca nu stiu ?? nu ai inteles tu ce am vrut sa zic ! eu ma refeream ca daca terminati pe locul 2 o sa jucati in turul 3 preliminar, cap de serie fiind, cum zici tu ! si faceam comparatie daca terminati pe locul 3 si jucati DIRECT in play-off-ul EL, tot cap de serie !!!! in ambele duble manse, daca treceti mai departe, jucati in grupele EL orice s-ar intampla! si eu ziceam ca adversarii din turul 3 din CL sunt mai dificili decat cei din play-off-ul EL !! asa ca raman la parerea mea - cn termina pe locul 2 e cel mai dezavantajat ! sper ca m-am facut inteles....

aaaa, scuze, nu intelsesem eu, da ai dreptate atunci dar eu consider ca pentru steaua ar fi mai bun locul 2, de ce? pentru ca stii cum e speranta moare ultima, ar fi frumos sa trecem de primul tur UCL si apoi sa avem parte de un meci cu 50 si ceva de mii in play cu man city de ex, cu dortmund sau bayern sau valencia etc:) chiar daca pierdem dar pentru frumusetea fotbalului mi-as dor astfel de meciuri cu toate ca am avea sansa porcului de craciun:)

criticul89
criticul89  •  04 Aprilie 2012, 13:47
Postat de terminatorul2 pe 04 Aprilie 2012, 13:43

Nu te mai chinuii s-ai explici ca oricum nu intelege :))))))

sa-mi amintesti sa-ti predau limba romana din cls a 4-a ;)

terminatorul2
terminatorul2  •  04 Aprilie 2012, 13:43
Postat de saviola2_8 pe 04 Aprilie 2012, 12:49

ai confundat play off-ul EL cu play off-ul UCL, deci sa iti reamintesc, echipa de pe doi joaca in UCL , sa preupuenm ca e steaua, va disputa 2 tururi preliminare pentru accederea in grupele ligii campionilor, daca trece de primul tur, are calificare asigurata in UEFA sau europaleague, caci toate echipele care vor iesi din play=off-ul ligii joaca direct in grupe? sanse ca steaua sa treaca de primul tur prelimnar sunt destul de bune pentru ca e cap de serie, alte echipe pot intalni inca din primul tur adversari tari si daca ies audio si UCL si UEFA, asta ziceam, dar oricum deocamdata steaua nu e favorita la locul 2, se joaca, orice se poate intampla.

Nu te mai chinuii s-ai explici ca oricum nu intelege :))))))

criticul89
criticul89  •  04 Aprilie 2012, 13:42
Postat de saviola2_8 pe 04 Aprilie 2012, 12:49

ai confundat play off-ul EL cu play off-ul UCL, deci sa iti reamintesc, echipa de pe doi joaca in UCL , sa preupuenm ca e steaua, va disputa 2 tururi preliminare pentru accederea in grupele ligii campionilor, daca trece de primul tur, are calificare asigurata in UEFA sau europaleague, caci toate echipele care vor iesi din play=off-ul ligii joaca direct in grupe? sanse ca steaua sa treaca de primul tur prelimnar sunt destul de bune pentru ca e cap de serie, alte echipe pot intalni inca din primul tur adversari tari si daca ies audio si UCL si UEFA, asta ziceam, dar oricum deocamdata steaua nu e favorita la locul 2, se joaca, orice se poate intampla.

:)))) boss esti amuzant ca imi explici aceste lucruri puerile :) ai impresia ca nu stiu ?? nu ai inteles tu ce am vrut sa zic ! eu ma refeream ca daca terminati pe locul 2 o sa jucati in turul 3 preliminar, cap de serie fiind, cum zici tu ! si faceam comparatie daca terminati pe locul 3 si jucati DIRECT in play-off-ul EL, tot cap de serie !!!! in ambele duble manse, daca treceti mai departe, jucati in grupele EL orice s-ar intampla! si eu ziceam ca adversarii din turul 3 din CL sunt mai dificili decat cei din play-off-ul EL !! asa ca raman la parerea mea - cn termina pe locul 2 e cel mai dezavantajat ! sper ca m-am facut inteles....

zidane92
zidane92  •  04 Aprilie 2012, 13:04

urmatoarele 5 meciuri sunt decisive pentru dinamo daca se iau 12-13 puncte dinamo are sanse mari la titlu dar daca pierd mai mult de 3 puncte in aceste 5 jocuri e aproape imposibil sa mai ia titlul chiar si cu victorii cu cfr si in ghencea

saviola2_8
saviola2_8  •  04 Aprilie 2012, 12:49
Postat de criticul89 pe 04 Aprilie 2012, 11:36

si chiar daca e cap de serie tot are adversari mai usori in play-off-ul EL !!! scopul fiind acelasi - calificarea in grupele EL ! din partea mea, sa terminati pe locul 2 si sa o sa vedeti cum stati acasa tot sezonul....

ai confundat play off-ul EL cu play off-ul UCL, deci sa iti reamintesc, echipa de pe doi joaca in UCL , sa preupuenm ca e steaua, va disputa 2 tururi preliminare pentru accederea in grupele ligii campionilor, daca trece de primul tur, are calificare asigurata in UEFA sau europaleague, caci toate echipele care vor iesi din play=off-ul ligii joaca direct in grupe? sanse ca steaua sa treaca de primul tur prelimnar sunt destul de bune pentru ca e cap de serie, alte echipe pot intalni inca din primul tur adversari tari si daca ies audio si UCL si UEFA, asta ziceam, dar oricum deocamdata steaua nu e favorita la locul 2, se joaca, orice se poate intampla.

saviola2_8
saviola2_8  •  04 Aprilie 2012, 12:45
Postat de criticul89 pe 04 Aprilie 2012, 11:36

si chiar daca e cap de serie tot are adversari mai usori in play-off-ul EL !!! scopul fiind acelasi - calificarea in grupele EL ! din partea mea, sa terminati pe locul 2 si sa o sa vedeti cum stati acasa tot sezonul....

amice, dupa cum stii in tururi preliminare steaua s-a calificat mereu cand a fost cap de serie, nu e o regula dar avem sanse mari, daca trecem de primul tur avem calificare in grupele europa league asigurata caci in play off daca pierzi, si ave sanse mari sa pierdem, te duci obligatoriu direct in uefa, asta ar fi avantajul stelei in cazul in care terminam pe doi, dar mai e mult pana departe, macar sa terminam noi pe doi si apoi mai vedem, ceea ce punctam eu e un lucru foarte adevarat orice echipa care va termina pe 2 in afara stelei e dezavantajata, nefiind cap de serie ai sanse mari sa nu ajungi in play off si adio si europ league nu numai ucl.

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • •••
  • 5
Comentează