FOTBAL  »  Superliga  »  CFR CLUJ

EXCLUSIV Explozie de cazuri noi de COVID-19 la CFR Cluj » Cine a fost testat pozitiv

Ovidiu Hoban, confirmat cu noul coronavirus
Ovidiu Hoban, confirmat cu noul coronavirus

Articol de , - Publicat vineri, 24 iulie 2020 09:28 / Actualizat vineri, 24 iulie 2020 17:05

CFR Cluj, campioana en-titre din Liga 1, suferă din plin din cauza pandemiei de coronavirus. Alte 12 persoane au fost astăzi confirmate pozitiv.

Numărul celor confirmați cu noul coronavirus de la CFR Cluj a ajuns la 22. Din informațiile GSP.ro, confirmate pe surse de cei din club, alte 12 persoane au fost depistat pozitiv.

Explozie de cazuri noi de COVID-19 la CFR Cluj 

Pe lângă Cristi Panin (team manager), secretarul general al echipei, un magazioner și șoferul echipei, pe lista celor testați pozitiv se numără jucătorii Ovidiu Hoban, Denis Ciobotariu, Mike Cestor, Luis Aurelio, Otto Hindrich, Cătălin Itu, Dodi Juca și Billel Omrani. 

În plus, sursele Gazetei Sporturilor susțin că jucătorii și cei din staff care au avut rezultate negative au plecat joi seară spre Cluj.

Lista persoanelor infectate cu Covid-19 de la CFR Cluj: 

  1. Adrian Păun
  2. Grzegorz Sandomierski
  3. Damjan Djokovic
  4. Cristi Manea
  5. Bogdan Aldea (preparator fizic)
  6. Costin Curelea (antrenor secund)
  7. Cristian Moldovan (antrenor de portari)
  8. Cristian Dragotă (preparator fizic)
  9. Radu Pralea (kinetoterapeut)
  10. Dan Petrescu (antrenor)
  11. Ovidiu Hoban
  12. Denis Ciobotariu
  13. Mike Cestor
  14. Luis Aurelio
  15. Otto Hindrich
  16. Cătălin Itu
  17. Dodi Juca
  18. Billel Omrani
  19. Cristian Panin (team manager)
  20. șoferul echipei
  21. magazionerul clubului
  22. secretarul general

Cristi Bălgrădean, Cătălin Golofca și Claudiu Petrila au ieșit negativi la cel de-al treilea test efectuat miercuri, însă vor petrece 14 zile în carantină.

Cum ar putea arăta CFR Cluj la următorul meci: Arlauskis - Susic, Burcă, Vinicius, Camora - Chipciu, Bordeianu, Fica - Deac, Rondon, Costache

VIDEO. Ai grijă să porți corect masca de protecție! Ce nu trebuie să faci atunci când o utilizezi

Citește și alte știri despre cazurile de Covid-19 din Liga 1: 

Noi probleme la Craiova » Încă două cazuri de coronavirus + un test neconcludent

Ionuț Negoiță cere terminarea sezonului: „Nu ar fi normal ca Dinamo să retrogradeze!”

Ioan Andone s-a mutat în Spania » Comparația făcută de fostul antrenor: „Am 4 dormitoare. Știți cât plătesc pe curent?”

Imagini scandaloase! Zona Crepusculară la Arenele BNR, în centrul Bucureștiului » Jandarmii blochează accesul pentru un motiv incredibil: „Sunt «consensele» noastre”


Comentarii (23)
1741476072741545
Iulian Vlaga  •  24 Iulie 2020, 12:26
Postat de marcelclujnapoca pe 24 Iulie 2020, 11:30

Minteuan trebuie dus de urgenta la echipa ! Ii stie pe toti !

Dar ca principal cu salariul corespunzător.Dacă vine ca secund și câștigă toate cele 3 meciuri ,iar vine Dăuț cu Pisică și se laudă că ei sunt cei mai tari

florar
florar  •  24 Iulie 2020, 11:56
Postat de Raul Bota pe 24 Iulie 2020, 11:48

Stai sa vedem testele de azi de la Craiova. Cred ca va fi prapad fiindca daca tinem cont ca preparatorul fizic si antrenorul second au si astea tot timpul sunt intre jucatori . Problema e ca Craioava nu are 35 de jucatori inj lot si nu stiu ce cine ii inlocuieste .

Craiova castiga locul intai si daca nu mai joaca ....Are 4 puncte avans iar CFR nu poate juca 3 meciuri intr-o saptamana fara jucatori si fara antrenamente...

894113170664848
Raul Bota  •  24 Iulie 2020, 11:48

Stai sa vedem testele de azi de la Craiova. Cred ca va fi prapad fiindca daca tinem cont ca preparatorul fizic si antrenorul second au si astea tot timpul sunt intre jucatori . Problema e ca Craioava nu are 35 de jucatori inj lot si nu stiu ce cine ii inlocuieste .

Vezi toate comentariile (23)
Comentează