FOTBAL  »  Superliga  »  ASTRA

3 transferuri la Astra: Florentin Matei, un portar de la ȚSKA și fratele unui jucător din Premier League

Articol de - Publicat miercuri, 19 iunie 2019 19:39

Astra se pregătește de plecarea în stagiul din Slovenia, care va avea loc vineri dimineață. În echipa lui  Dan Alexa au apărut și trei nume noi: Florentin Matei, Georgi Kitanov și Goodness Ajayi.

Florentin Matei - mijlocaș ofensiv, 26 ani, care revine la Astra, unde a avut evoluții apreciate- ultima dată legitimat la FCSB, a semnat pe un an. A fost și în atenția lui Dinamo.

Georgi Kitanov - portar, 24 de ani, care a aparținut clubului bulgar ȚSKA Sofia, jucător care a strâns până acum 160 de meciuri la cel mai înalt nivel, în Bulgaria, precum și prezențe la naționalele de tineret și juniori de la Sud de Dunăre. Acesta a semnat un angajament pe durata a 3 sezoane.


Foto: Guliver/GettyImages

Goodness Ajayi - 24 ani, mijlocaș stânga, ultima dată la Rijeka, unde a fost coleg cu Matei. Nigerian, fratele jucătorului Isaac Success de la Watford.

Citește și:

Clauza incredibilă cerută de Florentin Matei pentru a semna cu Dinamo: „Nicio echipă profesionistă nu poate fi de acord”

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!

Ioan Andone s-a mutat în Spania » Comparația făcută de fostul antrenor: „Am 4 dormitoare. Știți cât plătesc pe curent?”

Ce susține MM Stoica că face săptămânal pentru suporterul pe care l-a pocnit: „Cumva am reparat-o”


Comentarii (3)
gazistu
gazistu  •  20 Iunie 2019, 00:15

matei? ce fotbalist :)))

iulianz2
iulianz2  •  19 Iunie 2019, 23:25

Semnati băieți, ca hârtia suporta orice. De Crăciun, cand o sa constatați că Dl. Puscarias (pardon, am vrut să scriu Patron ) a uitat sa va *** o sa va plangeti ca nu aveti ce sa *** de ***. Din cauza unor astfel de jucători mai exista astfel de patroni. Baftă...

Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.

luker
luker  •  19 Iunie 2019, 21:44

Nu trebuie musai a fie frate cu fotbalist din premier league. Aduce ti si rude, gradul 1 gradul 2, 3, e ok.

Vezi toate comentariile (3)
Comentează