Comentarii (47)
victor33
victor33  •  08 Decembrie 2012, 23:19
Postat de haideusicfr pe 08 Decembrie 2011, 21:04

Ce a reusit Craiova acelor ani a facut-o cu jucatori proprii.Adica olteni.Steaua si Dinamo au facut-o cu jucatori furati din toata tara.Inclusiv Steaua castigatoarea de la Barcelona ( apropo n-a tras un sut pe poarta tot meciul!!) era o selectionata nationala. Bine ca s-a terminat cu epoca de aur a echipelor bucurestene.Care la vremea respectiva au distrus fotbalul romanesc .Echipa U Cluj a acelor ani era un jalnica numita de noi ABBA.Un an in A doi in B.In schimb se lafaiau in prima divizie Steaua ,Dinamo ,Sportul ( cu tribunele goale mereu!!) Vointa ,Scornicestiul. Imi pare rau de Craiova .Vinovat e cel ce a pus mana pe o comoara.La fel si Poli.

Nu fii atat de sigur ca Universitatea de atunci a fost alcatuita din fosti juniori ai ei. N-au fost numai craioveni si a fost si ceva "japca", hai sa n-o dam in altele daca nu cunoastem.

poloroman
poloroman  •  08 Decembrie 2012, 23:19
Postat de jaguaarr pe 08 Decembrie 2012, 22:48

mi-a spus taicameu de ceva de genu,cand pana si loturile de juniori ale craiovei erau la loturile olimpice,el e craiovean inraiT!

atunci fii sigur ca nu este taica-tu....

wollt
wollt  •  08 Decembrie 2012, 23:10
Postat de cfbr pe 08 Decembrie 2012, 23:02

Votati P.R.M.!! PRM - Singura solutie! PRM nu a fost NICIODATA la guvernare, nu a fost NICIODATA PARTAS la jaful celor care au furat tara!!! PARTIDUL ROMANIA MARE!

sa ma *** pe votul tau . eu pun stampila numai pe FDGR

victor33
victor33  •  08 Decembrie 2012, 23:04
Postat de jaguaarr pe 08 Decembrie 2012, 22:48

mi-a spus taicameu de ceva de genu,cand pana si loturile de juniori ale craiovei erau la loturile olimpice,el e craiovean inraiT!

Gandeste-te doar la faptul ca dinamovisti care eliminasera marele Inter si pulverizasera la Bucuresti detinatoarea Cupei Campionilor, Hamburg SV, nu aveau loc la nationala de "lotul" Craiovei: Moraru, Ion Marin, Multescu, Augustin, Talnar, Orac au avut aparitii meteorice la nationala. Asta datorita lui Lung, Negrila, Stefanescu, Ungureanu, etc

cfbr
cfbr  •  08 Decembrie 2012, 23:02

Votati P.R.M.!! PRM - Singura solutie! PRM nu a fost NICIODATA la guvernare, nu a fost NICIODATA PARTAS la jaful celor care au furat tara!!! PARTIDUL ROMANIA MARE!

euoltean
euoltean  •  08 Decembrie 2012, 23:02

E relatat exact asa cum afost! Am trait pe viu acele vremuri, acolo, pe Central si in Craiova- cel mai ciudat dar cel mai frumos oras din lume, cu olteni ciudati dar, cei mai minunati si mai generosi oameni ce pot exista. Imnul oltenesc spune totul: De te iei cu mine bine, iti dau haina de pe mine, etc. Oltean prin gratie DIVINA!

flaviu79
flaviu79  •  08 Decembrie 2012, 22:51

Pacat de aceasta echipa. E anormal ca in acest moment sa avem fantome in Liga 1 care nu reusesc sa aduca mai mult de 1000 de suporteri la meciurile normale. Cine stie, poate soarta Craiovei nu s-a scris si vom vedea o renastere neasteptata.

fan_stiinta
fan_stiinta  •  08 Decembrie 2012, 22:49

insa anii au trecut...si a venit un incult din booveni, escroc notoriu si infractor dovedit, care a distrus acest mit! Cea mai iubita echipa de fotbal din Romania! LA PUSCARIE mititelu!

jaguaarr
jaguaarr  •  08 Decembrie 2012, 22:48
Postat de victor33 pe 08 Decembrie 2012, 22:36

Probabil ca n-ai prins vremurile alea, cand erau 13 jucatori ai Craiovei la nationala.

mi-a spus taicameu de ceva de genu,cand pana si loturile de juniori ale craiovei erau la loturile olimpice,el e craiovean inraiT!

victor33
victor33  •  08 Decembrie 2012, 22:36
Postat de jaguaarr pe 08 Decembrie 2012, 22:28

pastreaza fraza pt 1 aprilie!

Probabil ca n-ai prins vremurile alea, cand erau 13 jucatori ai Craiovei la nationala.

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Comentează