Comentarii (47)
radacostel
radacostel  •  09 Decembrie 2012, 16:17

DREPTATE PENTRU U. CRAIOVA!

icemc555
icemc555  •  09 Decembrie 2012, 10:40

frumos articol.felicitari.erau vremurile cand se juca fotbal de placere.acu tot ce inseamna fotbal e afacere.pacat de timisoara si craiova.aceste 2 orase merita cu prisosinta echipa in prima liga.cei ce au retrogradat aceste echipe,de fapt au distrus fotbalul romanesc.sper sa prind zilele cand timisoara si craiova vor avea echipa in primul esalon.macar ptr spectacolul din tribuna.multumesc

olteanftw
olteanftw  •  09 Decembrie 2012, 09:01

Stiinta nu moare!!!

cata_buc
cata_buc  •  09 Decembrie 2012, 03:44

mircea sandu arde-l-ar focul sa-l arda stie sa citeasca ???? , macar doar pt istorie Craiova nu merita ce a facut acest mizerabil impreuna cu lacheii sai , dar poate zi va primi pedeapsa acest nemernic si il vor ajunge din urma toate "urarile " de bine .....

jediklaus
jediklaus  •  09 Decembrie 2012, 02:03

Domnule Liviu Manolache, nu ştiu dacă dumneata ai, dar eu deţin pe HDD-ul de pe laptopul meu ÎNTREAGA colecţie a ziarului Sportul Popular / Sportul, din perioada 1946-1983, fiecare pagină fotografiată bucată cu bucată de cineva care a făcut din fotbal o pasiune mistuitoare şi de la care am cumpărat această colecţie. Mă uit cu plăcere peste acestea, pentru că am ocazia să recitesc despre evenimentele care au avut loc în trecut. Cât despre supratitlul Cupa Campionilor Europeni, care însoţeşte acest articol, vreau să-ţi spun că în ediţia 1982/83, Universitatea Craiova a jucat în Cupa UEFA (actuala Liga Europei, dacă nu ştiai), iar folosirea acelui supratitlu este o impietate faţă de craioveni!

ovidiu_3003
ovidiu_3003  •  09 Decembrie 2012, 01:46

Scriitorul Ion Jianu are dreptate !!!

andystar
andystar  •  09 Decembrie 2012, 01:01
Postat de victor33 pe 08 Decembrie 2012, 22:33

Craiova, Timisoara, FC Arges, Farul, chiar si o UTA sau un Sportul Studentesc, tare mi-e dor de campionatele adevarate de altadata. Nu stiu a cui e vina, poate doar a vremurilor, dar era mult mai frumos.

ai mare dreptate ,ce meciuri frumoase erau cu uta,sportu,arges chiar daca ne ciomageau catodata dar dasta e frumos fotbalul !

tigri
tigri  •  09 Decembrie 2012, 00:31
Postat de victor33 pe 08 Decembrie 2012, 23:19

Nu fii atat de sigur ca Universitatea de atunci a fost alcatuita din fosti juniori ai ei. N-au fost numai craioveni si a fost si ceva "japca", hai sa n-o dam in altele daca nu cunoastem.

Comentezi cu rautate despre performatenele unei echipe unice in istoria fotbalului oltean. Si asa ceva nu se face. Tine de bun simt. In comentariul pe care il ataci cu atata virulenta, se mentioneaza ca echipa de baza era formata din jucatori crescuti de clubul oltean, nu craioveni din nastere. Danciulescu e dinamovist? Ca doar e nascut in Slatina! Asta il face mai putin dinamovist? Nicidecum! Stii tu ce jucatori au fost inregimentati cu "japca" de vorbesti asa despre echipa de atunci? Eu zic sa nu o dai tu in altele daca nu cunosti! Si pentru ca esti rautacios, imi permit sa fiu la fel cu tine: la negativ, verbul "a fi" se scrie cu un singur "i".

spectatorul
spectatorul  •  09 Decembrie 2012, 00:28

"Au fost două jocuri foarte bune cu Craiova. Noi aveam o trupă extraordinară, cu jucători care abia veniseră de la Campionatul Mondial: Giresse, Lacombe, Girard, Ţigana, eu... Ţigana?? Pe bune?? :))

4patraulea
4patraulea  •  08 Decembrie 2012, 23:22

cuvintele sunt prea putine pentru MAXIMA IUBIRE, pacat ca "maximii" s-au imbarligat...

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • •••
  • 5
Comentează