FOTBAL  »  Superliga  »  STATISTICĂ

39 de antrenori în Liga 1 în 2008 / Lăcătuş cel mai eficient, Dorinel al 14-lea! :O

Marius Lăcătuş, Dayro Moreno
Marius Lăcătuş, Dayro Moreno

Articol de GSP - Publicat miercuri, 03 decembrie 2008 00:00

Cu ocazia sfîrşitului de an calendaristic, o statistică foarte interesantă iese în evidenţă. În 2008, nu mai puţin de 39 de tehnicieni s-au perindat la cele 22 de echipe prezente în primul esalon fotbalistic.

Dintre aceştia, se pare că cel mai eficient a fost Marius Lăcătuş, care a strîns 55 de puncte din 75 posibile, "Fiara" ocupînd locul 1 într-un clasament al tehnicienilor. Interesant este ca pe podium s-au clasat doi antrenori interimari, Cornel Ţălnar (Dinamo) şi Maurizio Trombetta (CFR Cluj).

Marius Lăcătuş a declarat cu tristeţe: „A fost un an bun pentru mine. Am însă un gust amar, pentru că în primăvară nu am reuşit să profităm de punctele recuperate faţă de CFR Cluj şi nu am cucerit titlul“, mărturiseşte amărât Lăcătuş.

Dorinel Munteanu, actualul tehnician al Stelei, se află doar pe locul 14, cu 15 puncte obţinute din 33 posibile pe banca Vasluiului şi a Stelei;) .

Citeşte materialul integral şi vezi întregul clasament pe site-ul EVZ.ro.

Cu ocazia sfîrşitului de an calendaristic, o statistică foarte interesantă iese în evidenţă. În 2008, nu mai puţin de 39 de tehnicieni s-au perindat la cele 22 de echipe prezente în primul esalon fotbalistic.

Dintre aceştia, se pare că cel mai eficient a fost Marius Lăcătuş, care a strîns 55 de puncte din 75 posibile, "Fiara" ocupînd locul 1 într-un clasament al tehnicienilor. Interesant este ca pe podium s-au clasat doi antrenori interimari, Cornel Ţălnar (Dinamo) şi Maurizio Trombetta (CFR Cluj).

Marius Lăcătuş a declarat cu tristeţe: „A fost un an bun pentru mine. Am însă un gust amar, pentru că în primăvară nu am reuşit să profităm de punctele recuperate faţă de CFR Cluj şi nu am cucerit titlul“, mărturiseşte amărât Lăcătuş.

Dorinel Munteanu, actualul tehnician al Stelei, se află doar pe locul 14, cu 15 puncte obţinute din 33 posibile pe banca Vasluiului şi a Stelei;) .

Citeşte materialul integral şi vezi întregul clasament pe site-ul EVZ.ro.

„Fotbalul se «deteritorializează»! Nu mai există ceva esențial” » Un profesor de antropologie, Christian Bromberger, conferință de excepție despre o „mutație” în fotbalul de azi: „Am plecat de la tifoso, adică boală contagioasă, și am ajuns aici”

32 de ani de la moartea tragică a fotbalistului român „mai talentat decât Hagi” » Cum l-a „vânat” Securitatea și de ce nu s-a înțeles nici cu Dobrin, nici cu Hagi: „Gică îl înjura, îl scuipa”


Comentarii (8)
 •  03 Decembrie 2008, 13:57

dar voi nu va informati inainte sa scrieti un articol??? Lacataus in primul rand are in Liga 1 in 2008 32 de meciuri???15in returul sezonuylui trecut si 17 acum de unde are el 55de pct din 75 posibile cand a jucat 32 de meciuri??? care daca va ducea putin capulsa calculati inseamna 96 de pct!!!

 •  03 Decembrie 2008, 13:31

daca Laca e pe primul loc atunci Dan petrescu cate puncte a avut???

 •  03 Decembrie 2008, 13:29

Si cum sa uitam de Razvan Lucescu ? Lacatus habar nu ai de antrenorat ... Lovin titular pe perioada mandatului tau non stop :)),ai ochi de cartitza cred k

Vezi toate comentariile (8)
Comentează