FOTBAL  »  Superliga  »  DINAMO - CONCORDIA CHIAJNA, 20:30, DIGI, DOLCE, LOOK, GSP.RO

4 noutăți pregătite de Andone cu Chiajna » A împrumutat una dintre "tacticile" lui Rednic

Foto: Raed Krishan/Gazeta Sporturilor
Foto: Raed Krishan/Gazeta Sporturilor

Articol de GSP - Publicat sambata, 24 septembrie 2016 19:24

După cum a anuțat la conferința de presă, Ioan Andone a pregătit o serie de schimbări în "primul 11" trimis în teren pentru meciul cu Concordia Chiajna.

1. Ionuț Nedelcearu a fost trecut pe bancă pentru meciul din această seară cu ilfovenii, deși bifase toate minutele de până acum, iar în locul său a fost titularizat Mihai Popescu.

2. Andone l-a titularizat pe Sergiu Hanca în postura de fundaș dreapta, post pe care jucătorul a mai evoluat în perioada în care antrenor al "câinilor" era Mircea Rednic. "Fălcosul" spusese după meciul cu Voluntari (3-1), în august, că îl consideră pe Hanca mijlocaș, și nu fundaș de bandă. 

3. Romera a fost și el trecut pe bancă, ceea ce ar putea confirma informațiile oferite astăzi în exclusivitate de Gazetă, că fotbalistul are probleme cu conducerea, iar oficialii din Ștefan cel Mare vor să se despartă de el în iarnă.

4. Sud-africanul May Mahlangu a primit drept de joc și e în premieră în lot. El va lua loc banca de rezerve. 

Echipa de start a lui Dinamo, cu Concordia Chiajna:

Brănescu - Hanca, M. Popescu, Marici, St. Filip - Busuladzici - Nistor, Palici - Rotariu, Nemec, V. Lazăr
Rezerve: Penedo, Nedelcearu, D. Popa, Oliva, Mahlangu, P. Petre, Romera

Partida dintre Dinamo și Concordia Chiajna se joacă în această seară, de la ora 20:30 și poate fi urmărită în direct pe Digi, Dolce, Look și liveTEXT pe GSP.RO.

Ioan Andone s-a mutat în Spania » Comparația făcută de fostul antrenor: „Am 4 dormitoare. Știți cât plătesc pe curent?”

Ce susține MM Stoica că face săptămânal pentru suporterul pe care l-a pocnit: „Cumva am reparat-o”


Comentarii (5)
valentinn10
valentinn10  •  24 Septembrie 2016, 22:03

Poa s-o bage si pe ma-sa tot ia bataie sau cel mult un egal, cine rade la urma..., prapaditilor.

tzusti_reloaded
tzusti_reloaded  •  24 Septembrie 2016, 20:31

NEA ALONEEEEEEEEEEE... ADU L PE GHOHERE INAPOI.. PAMANT DE FLORI CE ESTI...ITI DAU LECTII LA ORICE ORA... INCET INCET O SA ITI FACEM NOI..CAINII DE PE SITE URI ECHIPA.. TU SPALA POKEMON GO..DUPA CE L PRINZI :))))))))))

lacatusdinamovistu
lacatusdinamovistu  •  24 Septembrie 2016, 20:19
Postat de pe 01 Ianuarie 1970, 02:00

ce am inteles eu ..1 nedelcearu schimbat cu popescu ,noutete ..noutatea 2 hanca revine pe postul de fundas dreapata si il sciate pe romera ..deci 2 noutati fata de mecuiurile precedente ..care e a 3-a ..palici ?

Vezi toate comentariile (5)
Comentează