FOTBAL  »  Superliga  »  PANDURII - VIITORUL 1-1

50-50% la favoruri » Trupa lui Hagi n-a primit un penalty evident, dar a egalat din ofsaid cu Pandurii

Nicoară (dreapta) a fost cel mai în formă oltean sâmbătă seara
Nicoară (dreapta) a fost cel mai în formă oltean sâmbătă seara

Articol de , - Publicat luni, 14 martie 2016 00:00

Spiritele s-au încins după Pandurii - Viitorul 1-1, ambele tabere arătând cu degetul arbitrajul.

Conform specialiștilor prezenți din studiourile Digi și Dolce, scorul a fost influențat de greșeli, ce-au favorizat / defavorizat ambele grupări.

  1. La 1-0 pentru Pandurii, Radu Petrescu n-a acordat penalty pentru oaspeți după faultul lui Vasiljevici asupra lui Rusu. Arbitrul adițional Adrian Comănescu i-a semnalizat "centralului" că atacantul constănțenilor ar fi simulat, de aceea acesta a primit cartonaș galben. "Eu am spus de prima dată când am văzut adiționalii că iau banii degeaba și nu fac nimic acolo. Din contră", a reacționat Basarab Panduru.
  2. În minutul 73, Rusu a fost găsit de o pasă a lui Ganea, a preluat superb și a înscris cu un superlob, egalând. Doar că dobrogeanul era în ofsaid în momentul pasei, asistentul Mircea Grigoriu n-a ridicat steagul, iar "centralul" a validat reușita.

8e numărul penalty-urilor de care a beneficiat Viitorul în acest sezon, împărțind prima poziție a clasamentului cu Pandurii. Constănțenii au avut 4 penalty-uri contra, oltenii 2

"Ce să mai comentez?! De când am ajuns sus, am fost mereu dezavantajați. Dă-mi penalty când e! Ce să caute Viitorul pe 2?! O echipă tânără, cu un antrenor care a jucat și el fotbal nu știu pe unde..."
Gică Hagi, antrenor Viitorul

"Da, au existat circumstanțe de penalty pentru Viitorul. Dar de ofsaid la faza golului de 1-1 nu zicem nimic?! Mi-am propus să nu mai comentez arbitrajele, însă Pandurii a avut parte de arbitraje corecte, departe de a fi avantajată așa cum s-a insinuat"
Edward Iordănescu, antrenor Pandurii

Viitorul, cea mai dezavantajată

  Echipă  Greșeli pro/contra*
1. Viitorul 6/14
2. Steaua 10/17
3. Voluntari 8/15
4. Craiova 6/11
5. Timișoara 4/7

* Erorile au fost contabilizate fără meciurile de ieri

Ioan Andone s-a mutat în Spania » Comparația făcută de fostul antrenor: „Am 4 dormitoare. Știți cât plătesc pe curent?”

Ce susține MM Stoica că face săptămânal pentru suporterul pe care l-a pocnit: „Cumva am reparat-o”


Comentarii (2)
caminero
caminero  •  14 Martie 2016, 09:43

***!!! moare Ragele dacă aude că aţi scris că a egalat din ofsaid! :D :D :D :D

Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.

jianu_pandurii
jianu_pandurii  •  14 Martie 2016, 08:50

n-a fost penalti la rusu care a simulat plonjand de cand era la un metru de vasiljevic. Arbitrajul a fost clar favorabil Viitorului ca doar de aia e Hagi uns cu toate alifiile ca sa puna presiune pe arbitri.

Vezi toate comentariile (2)
Comentează