Comentarii (6)
rise
rise  •  22 Decembrie 2020, 05:00

@Razar99, Deci sa fie clar, Prodan + cei 2 moldoveni nu au investit 1 leu in clubul asta. Cand clubul o sa primeasca urmatoarea transa de bani din drepturile tv prodanca + cei 2 isi vor primi banii inapoi...si OUT. Aseara l-am pus pe liber pe Luca Florica, un copil de 17-18 ani care a prins exact 5 minute de cand l-a adus prodanca. Luca Florica, fiul afaceristului Florica,care voia sa cumpere Dinamo. Pile, relatii. Cam de cand nu am mai primit penalty-uri nemeritate s-a retrat de la echipa femeia asta josnica. Cu Muresan am lipit stickere cu oi la meciul cu fcsb, cu prodan *** ***. Asta e diferenta. Gretos personaj.

Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.

rise
rise  •  22 Decembrie 2020, 04:58
Postat de razar99 pe 21 Decembrie 2020, 18:07

cum scapati de ea? pai nu e actionar ?... in articol spune de un imprumut... imprumutul e imprumut, investitia este investitie.. sunt lucruri diferite. investitia a facut-o in actiuni cand le-a cumparat.. deci nu te bucura, ca nu pleaca ea asa usor.. tb sa isi ruleze niste jucatori, niste antrenori.. si niste bani

Nu e actionar ca nu e societate pe actiuni. Sunt 10-12 persoane in consiliul director, fiecare cu statut egal si fiecare cu drept de vot in luarea deciziilor. Nu mai e dorita de ceilalti de cand a vrut sa il dea afara pe Ruben Albes si sa ni-l bage pe gat pe Bratu doar pt faptul ca sunt prieteni. Ce performante a avut Bratu? L-au dat toate echipele afara, cel mai recent Chiajna din L2. Lui Albes ii dai afara toate echipa si ii aduci jucatori precum Florica, Fortes(atacant 1 gol in 13 meciuri), Karanovic(60 min jucate cred..in rest luni de zile de accidentari), Elbers(s-a accidentat de pe aeroport), Edson Pires care nici macar nu are cota pe transfermarkt si nici nu l-am vazut vreun minut pe teren. In conditiile in care am avut un Debeljuh, Yazalde, Rimane, Petrisor Petrescu, etc care erau mult mult peste gloabele alea. Da, imprumut, fiindca investitii nu a facut deloc. Ea a venit la Sibiu impreuna cu 3 moldoveni(din R. Moldova). Unul este Moraru(fiul celui care a ingropat Rapidul), care se ocupa de transferuri. A mai fost si la Gaz Metan. Ai vazut ce transferuri reusite au facut ? Ne-au dat afara toata echipa cu promisiunea ca facem echipa de playoff dar in relitate ne batem pt evitarea retrogradarii. Bun, Moraru asta e pe faras...de transferuri se va ocupa Radu Negut, un sibian. Ceilalti 2 moldoveni + Prodanca au IMPRUMUTAT clubul cu 300 mii euro in total.

bumbescu52
bumbescu52  •  21 Decembrie 2020, 20:54

prodanca ruineaza Hermannstadt

razar99
razar99  •  21 Decembrie 2020, 18:07
Postat de rise pe 21 Decembrie 2020, 17:50

Bine ca incet incet scapam de impresara manelista. 70k imprumut...astea sunt investitii ? Ne-ai dat afara toata echipa, scarbo.

cum scapati de ea? pai nu e actionar ?... in articol spune de un imprumut... imprumutul e imprumut, investitia este investitie.. sunt lucruri diferite. investitia a facut-o in actiuni cand le-a cumparat.. deci nu te bucura, ca nu pleaca ea asa usor.. tb sa isi ruleze niste jucatori, niste antrenori.. si niste bani

ares2024
ares2024  •  21 Decembrie 2020, 18:03

Se destrama satelitul fcsblat ?

rise
rise  •  21 Decembrie 2020, 17:50

Bine ca incet incet scapam de impresara manelista. 70k imprumut...astea sunt investitii ? Ne-ai dat afara toata echipa, scarbo.

Comentează