Comentarii (47)
crimson.veritas
crimson.veritas  •  13 Mai 2015, 11:19

Din cate stiu eu ... un patron nu poate finanta mai multe echipe in aceeasi divizie ... de ce oare? Vad ca Statul poate finanta ... direct sau indirect ... aproximativ 12 / 18 echipe in Liga 1 ... in paralel ducand un razboi total cu echipele care sunt finantate in sectorul privat, prin institutii publice ... gen MAPN, Primaria Craiova, etc ... si aparent ca si prin birouri de presa ... gen GSP! Imaginati-va cum ar fi urlat aceeasi 'presa' ... daca Steaua are fi recuperat 13p ... cu 16-0 raport de greseli de arbitraj ... in nici un caz nu ar fi venit GSP ... cu o lista invizibila de 100 de motive pentru care 'adversarul Stelei' nu merita sa castige titul! Am sau nu dreptate? Aceste tabloide ... ne-ar fi jupuit de vii ... ar fi creat o atmosfera de balamuc! Daca joci fotbalul pe teren ... cum joaca Steaua (si te finantezi in sectorul privat ... trebuind sa vinzi jucatori ca sa platesti taxe si impozite la stat de 5 milioane de euro an) ... mai pierzi si puncte ... ai caderi de forma, presiune, accidentari ... poti sa pierzi si titluri ... nu este nici o problema! Numai ca astfel de articole ... DIVERSIONISTE ... mie imi spun ... ca este ceva foarte putred la mijloc!

disclosure
disclosure  •  13 Mai 2015, 11:17

Doamne fereste , asa ceva....nu meritati voi sa dispareti ca cei de la concurenta ?

736045186508507
Nicolae Lupsa  •  13 Mai 2015, 11:16

***

Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.

crimson.veritas
crimson.veritas  •  13 Mai 2015, 10:56
Postat de mariuss72 pe 13 Mai 2015, 10:37

Nu mai pune botul *** ce treaba are Dinamo cu banii publici? Puteti spune de ASA, Petrolul, Botosani, Pandurii, CSU, astia se folosesc de bani publici, o stie toata lumea...dar in ura voastra oarba, bagati si Dinamo la gramada cu cei enumerati.

Insolventa este tot o procedura de asistenta finaciara publica ... a da bani direct ... cum se realizeaza la echipele enumerate ... sau indirect ... prin stergerea de datorii ... si protejarea clubului de datorii ... in relatie, cu bancile, jucatorii ... reprezinta tot ajutor public ... care de fapt stim ca este investite publica ... Statul Roman devine direct interesat ... si numeste un administrator judiciar, care este angajatul Statului, nu al clubului ... Atat timp cat Statul are ... deci ... interese finaciare la o echipa ... isi va folosi institutile publice pentru a le recupera! Spre exemplu diferenta dintre locul x si locul x-1 ... in Liga 1 ... este sa zicem de 4-500.000 de euro ... Statul isi va folosi influenta .... pentru a asigura ... ca isi va recupera cat mai mult din investite ... impotriva echipelor cu capital privat ... la care nu are interese! Statul Roman (si vedem ca si prin insttutii, gen MAPN) ... actioneaza si urmareste ... un interes concurential! Nu este normal ... Statul nu are voie sa sa manifeste concurential in fotbal (daca vrea sa-si recupereze siglele ... trebuie sa aplice o politica unitara ... fata de toate cluburile ... care joaca azi pe sigle sau stadioanele statului) ... iar echipele insolvente ... trebuiesc retrogradate, pt. a nu crea concurenta neloiala echipelor solvabile ... asa cum procedeaza UEFA ... nepermintand accesul echipelor in competitile lor pe perioada insolventei! Afara cu Statul din fotbal!

gizeh
gizeh  •  13 Mai 2015, 10:53

bateți câmpii

crimson.veritas
crimson.veritas  •  13 Mai 2015, 10:44

Eu stiu 100 de motive pentru care gsp-ul ar merita sa dea faliment ...:)) Niste nesimtiti... as fi foarte curios sa le vad sursele de finantare ... si de unde scot ei bani ... pentru ... ca nu au nici un portofoliu de consumatorii ... iar piata de publicitate este complet prabusita! Nu cumva tot ... Statul este cel care ... finanteaza? ...:))

mariuss72
mariuss72  •  13 Mai 2015, 10:37
Postat de dincolodenori pe 13 Mai 2015, 10:21

Bine spus ,te rog insa scoate cuvantul "investitie " inlocuieste-l cu "aruncat bani pe fereastra "

Nu mai pune botul *** ce treaba are Dinamo cu banii publici? Puteti spune de ASA, Petrolul, Botosani, Pandurii, CSU, astia se folosesc de bani publici, o stie toata lumea...dar in ura voastra oarba, bagati si Dinamo la gramada cu cei enumerati.

Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.

1110768658952657
Darius Vasile  •  13 Mai 2015, 10:30

14 motive(cel putin) pentru care *** nu merita sa fie echipa campioană! *** /***/ o sa ne facă tara de ras în UCL /*** / pentru ca e *** echipa care a luat titlurile ca și *** astia ***! ***!

Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.

crimson.veritas
crimson.veritas  •  13 Mai 2015, 10:27

Probabil ... asta este si unul din cele 7 motive ... *** ... Statul Roman ... a investiti in ultimii ani 3 in fotbalul romanesc, cred ca in jur de 100 de milioane ... si numai Steaua a castigat ... clar merita si Statul sa castige macar un tilu, prin una din echipele ... insolvente sau finantate direct din bani publici ... cum e ASA! Un alt motiv ... *** ... daca ASA nu ar castiga nimic ... iar in *** ... se respecta ... in primul rand MUNCA ...:))

Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.

dincolodenori
dincolodenori  •  13 Mai 2015, 10:21
Postat de crimson.veritas pe 13 Mai 2015, 10:19

In alta ordine de idei ... Steaua nu joaca cu ASA, Dinamo ... ci cu Statul Roman ... care este sponsorul principal, direct sau indirect al acestor ... asset-uri publice .... furnizeaza ac estor echipe, bani publici, sigle publice, stadioane publice, asistenta finaciara publica, scutire de taxe si impozite, si arbitrii la kilogram! Deci lasati vrajeala ... daca ne bate, ne bate Statul Roman ... cu cele 2/3 din echipele din Liga 1 ... la care este actionar sau are interese finaciare! Din acest punct de vedere ... al investiei in fotbal ... cred ca merita si Statul sa castige cateva trofee ... eu sunt corect ... si zic ... sa-i dam Cezarului ce este al Cezarului! ...:))

Bine spus ,te rog insa scoate cuvantul "investitie " inlocuieste-l cu "aruncat bani pe fereastra "

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Comentează