Alte știri din fotbal
A plecat de la Dinamo și a semnat în Liga 2: „Bine ai venit!”
0
U Cluj - UTA Arad » Ocazii importante în prima repriză! Schimbare forțată în minutul 23
0
Claudiu Keșeru a dat verdictul după transferul lui Arnold Garita la FCSB: „Nu e diferit de Bîrligea”
0
Conducerea CNS Arcul de Triumf, comunicat dur înainte de FCSB - Botoșani: „Un stadion deschis nu se întreține cu zero lei!”
2
Știri din fotbal internațional
Joao Cancelo s-a întors la Barcelona: „I-am spus clar lui Deco că ori vin acum, ori rămân acolo un an pe bară!”
0
Dezvăluiri despre transferul eșuat al lui Chivu: „Au fost de ajuns 2 minute. Putea fi fost excelent la Inter dacă...”
0
Transfer de nicăieri la AC Milan » Rossonerii cheltuiesc 45 de milioane de euro pentru o rezervă de la Mondial!
0
Produsul academiei lui Real părăsește Madridul » Eroul finalei Youth League a fost vândut în Franța
0
Lifestyle
Sala Polivalentă din Tulcea găzduiește un nou eveniment sportiv, după succesul de la Europeanul de baschet U18
1
Suma astronomică obținută la licitație pentru noul model electric Ferrari
0
Înotătoarea care a stabilit un nou record mondial de două ori într-o singură zi!
1
Mbappe, ținut „ostatic” pe yacht de iubita lui în timp ce Mourinho a început curățenia la Real Madrid
1
O gară și un capăt de linie într-un București uitat: între o halbă de bere ...
Libertatea
Cât trebuie să câștigi ca să trăiești confortabil în Grecia. Suma de care ...
Adevărul
Continuă șantierul la a doua cea mai mare Sală Polivalentă din România
GSP SPECIAL
Cât costă o vacanță la mare la final de august 2026: prețurile pentru 5 ...
Libertatea
Sau un complet de judecată, amice. :))
de fapt ai vrut sa spui a unui evaluator( deja incatusat). ca jduecata n-a stabilit ca desenul stelei face de bulioane:)
rapid = 40 % din Golofca
Citeste cu atentie articolul: cel ce a facut evaluarea brandului si il scoate acum la licitatie este lichidatorul judiciar al societatii private in proprietatea lui Valerii Moraru, aflata in stadiu de dizolvare si lichidare. Primaria exact asta vrea sa cumpere: ceea ce scoate la licitatie o firma privata! Regret, dar legea nu-i da voie; am explicat deja de ce!
Cum sa scoată rapidu la licitație Moraru ???!!!
Valoreaza mai putin Rapid fata de Steaua de 141 de ori,dar fata de FCSB CU CIT VALOREAZA ? Asta e intrebarea normala gazetarilor
Exista o lege care interzice autoritatilor locale si guvernamentale sa cumpere societati, companii sau branduri private. Brandul Rapid la fotbal este in proprietate privata si detinut de catre societatea lui Valerii Moraru aflata in faliment; aceasta este cea care il scoate la licitatie acum, nimeni altcineva. Personal, nu cred ca primaria sectorului 1 va participa la licitatie si cu atat mai putin ca va plati pentru un brand privat o jumatate de milion de euro, decat doar daca primarul e curios sa viziteze cum arata beciul domnesc. Conform legii, n-au voie sa faca asa ceva. Singura solutie legala ar fi ca licitatia sa fie adjudecata de catre o societate privata care ulterior sa se asocieze cu primaria si sa primeasca finantare in conformitate cu legea, altfel e caz penal!
si asta este suma pe care si-ar dori-o lichidatorul judiciar,nu este suma de adjudecare.valoarea va fi data doar de SUMA PLATITA pentru sigle si culori(cu toate ca si faza privind culorile e relativa(ce fac nu le mai permit ceferistilor din cluj sa evolueze in visiniu?)de palmares nu mai putem vorbi odata intrerupta activitatea clubului
stai cuminte,ca nu a spus nicio instanta ca face macar 2 bani sigla lui talpana.ei viseaza la tancuri verzi pe pereti
Valoarea Rapidului e mica,e cat a lu' Sumudica.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.