FOTBAL  »  Superliga  »  AC MILAN - JUVENTUS 0-0

FOTO Juventus, fără șut pe poartă în derby-ul cu AC Milan! » Ibrahimovic a ieșit accidentat

Juventus - AC Milan / Sursă foto: Guliver/Getty Images +7   FOTO
Juventus - AC Milan / Sursă foto: Guliver/Getty Images

Articol de GSP - Publicat duminica, 23 ianuarie 2022 23:59 / Actualizat luni, 24 ianuarie 2022 04:34

AC Milan și Juventus au încheiat la egalitate, scor 0-0, unul dintre derby-urile clasice din Serie A. „Bătrâna Doamnă” n-a avut șut pe poartă pe San Siro și rămâne la 11 puncte față de liderul Inter.

Derby-ul rundei #23 din Serie A n-a adus spectacolul promis, vedetele celor doi granzi dezamăgind duminică seara. Milanezii aveau nevoie de victorie pentru a se apropia de liderul Inter, însă au ajuns rar la poarta lui Wojciech Szczesny.

Mai mult, „diavolii” au rămas fără Ibrahimovic, ieșit accidentat încă din minutul minutul 28. Suedezul a acuzat dureri la tendonul lui Ahile.

Dincolo, Juventus s-a prezentat și mai rău: n-a avut nici măcar un șut pe poartă!

După 23 de etape, AC Milan se situează pe locul 3 în Serie A, cu 49 de puncte, la patru lungimi de liderul Inter. Juve traversează un alt sezon dezamăgitor: e doar pe 5, cu 42 de puncte.

AC Milan - Juventus 0-0

AC Milan: Maignan - Calabria, Kalulu, Romagnoli, Hernandez - Tonali, Krunic - Messias, Diaz, Leao - Ibrahimovic
Antrenor: Stefano Pioli

Juventus: Szczesny - De Sciglio, Rugani, Chiellini, Alex Sandro - Cuadrado, Bentancur, Locatelli, McKennie - Dybala, Morata
Antrenor: Massimiliano Allegri

FOTO Imagini din AC Milan - Juventus 0-0

AC Milan - Juventus / foto: Guliver/Getty Images
+3 FOTO

VIDEO+FOTO Momente emoționante la Supercupa Spaniei » Jucătoarea care a învins cancerul, purtată pe brațe de adversarele de la Barcelona

FOTO Real se salvează în prelungiri cu Elche! » Benzema, primul penalty ratat în tricoul madrilenilor