FOTBAL  »  Superliga  »  ACADEMICA CLINCENI - CHINDIA

CLINCENI - CHINDIA 0-0 » Remiză albă la în primul meci al zilei. Cum arată clasamentul ACUM

Academica Clinceni și Chindia Târgoviște au remizat, scor 0-0 +18   FOTO
Academica Clinceni și Chindia Târgoviște au remizat, scor 0-0

Articol de - Publicat sambata, 12 septembrie 2020 09:56 / Actualizat duminica, 13 septembrie 2020 12:44

Academica Clinceni și Poli Iași au încheiat la egalitate primul meci al zilei din Liga 1, scor 0-0.

Partida a fost destul de echilibrată, ambele formații reușind să își creeze șanse importante de gol, însă fără a le putea fructifica.

Trupa lui Ilie Poenaru a fost mai activă în prima parte, trecând pe lângă gol în mai multe rânduri. Pashov a lovit bara transversală în minutul 25, cu un șut spectaculos, iar Cristi Dumitru a trimis mingea peste poartă 6 minute mai târziu, dintr-o poziție bună. Dâmbovițenii au dat replica prin Pițian, care a șutat mult peste poartă din câțiva metri!

A doua repriză a fost mai animată, oaspeții primind un penalty la doar 4 minute de la restart. Daniel Florea a ratat însă, Vâlceanu reușind să pareze. Au urmat două bare transversale, una de fiecare parte. Autorii execuțiilor au fost Dumitrașcu, pentru Chindia, și Achim, pentru Academica Clinceni.

Scorul a rămas nemodificat până la final, iar cele două echipe trebuie să se mulțumească cu câte un punct.

Emil Săndoi: „A fost un meci spectaculos, ambele echipe au luptat pentru a obține cele 3 puncte”

Ilie Poenaru: „Cristi Tănase o să devină un jucător decisiv pentru noi”

+14 FOTO

Clasament actualizat Liga 1:

Clinceni - Chindia 0-0

Clinceni - Chindia, echipe de start:

Clinceni: Vâlceanu - Pashov, Jutric, Patriche, Dobrescu - F. Achim, Cebotaru, M. Şerban, Chandarov - C. Dumitru, Boiciu
Rezerve: Ureche, Gardoş, Cr. Tănase, Gliga, F. Sandu, P. Pârvulescu, Andronic, B. Ilie
Antrenor: Ilie Poenaru

Chindia: D. Moldovan - Căpuşă, Piţian, C. Dinu, D. Dumitraşcu - Neguţ, P. Iacob, M. Dulca, Grassano - Yameogo, D. Florea
Rezerve: Aioani, Martac, Raţă, Ad. Ioniţă, Berisha, Atanase, D. Popa, An. Şerban
Antrenor: Emil Săndoi

Arbitru: Ionuț Coza / A1: Marius Mihai Marica / A2: Adrian Vornicu
Stadion: Clinceni - Arena 1

DINAMO. „Bijuteria” lui Borja Valle a făcut înconjurul planetei! Marca, AS și ESPN titrează: „Trofeul Pușkaș! Golul anului! Sunați la FIFA!”

George Țucudean, ofertat de o echipă din Liga 1: „M-am văzut cu el personal”

A uitat-o pe Ghenea? » Dimitrov are o nouă cucerire celebră: filmați pe străzile din Monte Carlo

„Dacă mănânci o lună de la penitenciar, dai colțul!” » Dănuț Lupu, despre condițiile de la Rahova: „Să mă ierte doamna Rodica, dar la Marriott era mai ieftin ...”