FOTBAL  »  Superliga  »  CSU CRAIOVA - SEPSI

FOTO „Arma secretă” a Craiovei s-a accidentat și a mers direct la spital » Urmează un RMN la coloană

Croatul Ante Roguljic (26 de ani) a părăsit terenul accidentat în minutul 25 al meciului dintre CS Universitatea Craiova și Sepsi Sf. Gheorghe, la scorul de 0-0. +6   FOTO

Articol de GSP - Publicat vineri, 15 iulie 2022 22:14 / Actualizat vineri, 15 iulie 2022 22:40

Ante Roguljic a fost surpriza pregătită de Laszlo Balint în echipa de start din prima rundă. Croatul a avut ghinion și nu a putut termina nici măcar prima repriză.

Rareș Ilie a plecat spre Franța cu obiective mărețe: „Vreau cât mai sus! Poate chiar la PSG” + cum a aflat marea veste: „Drăghia și Săpunaru râdeau”
RAPID

Ante Roguljic, accidentat în CS Universitatea Craiova - Sepsi

În minutul 21, Roguljic s-a ciocnit cap în cap cu Andres Dumitrescu. Lovitura nu a fost una dură, nici căzătura nu a fost una violentă, însă mijlocașul clubului oltean a acuzat apoi dureri la șoldul drept.

+2 FOTO

Ante a revenit pe teren, a forțat, dar a mai rezistat doar 4 minute, timp în care șchiopăta vizibil. S-a întins pe gazon și a așteptat venirea echipei medicale. Roguljic a fost dus direct la una dintre ambulanțele prezente la stadion.

Din informațiile GSP, problemele lui Roguljic ar fi la spate. A fost transportat la spital, unde va efectua un RMN la coloană și la șold, unde resimte dureri foarte mari.

Înlocuitorul croatului, brazilianul Gustavo, a înscris la prima acțiune importantă, în minutul 29, cu o lovitură de cap din 6 metri.

3 meciuridin postura de titular a avut Roguljic în sezonul trecut de Liga 1

VIDEO DEZBATEREA ZILEI, 15 iulie » Cine va câștiga titlul de campioană în noul sezon de Liga 1?

Surprize mari în lotul trimis de Marius Croitoru la LPF » Cine a fost lăsat afară

Dan Petrescu, propunere surpriză pentru Edi Iordănescu: „Poate juca și atacant, și extremă!”