FOTBAL  »  Superliga  »  DINAMO

Adrian Ropotan și-a amintit cum a scăpat de furia fanilor dinamoviști, după episodul „Steaua e numai una”: „Dacă o iau, să o iau de la ei!”

Adrian Ropotan (34 de ani) își amintește cu zâmbetul pe buze momentul în care și-a pus fanii în cap, interpretând maneaua „Steaua e numai una”.
Adrian Ropotan (34 de ani) își amintește cu zâmbetul pe buze momentul în care și-a pus fanii în cap, interpretând maneaua „Steaua e numai una”.

Articol de GSP - Publicat marti, 16 martie 2021 21:42 / Actualizat marti, 16 martie 2021 22:37

Adrian Ropotan (34 de ani) își amintește cu zâmbetul pe buze momentul în care și-a pus fanii în cap, interpretând maneaua „Steaua e numai una”.

În noiembrie 2008, Cristi Pulhac, Adrian Ropotan și Gabriel Torje au fost surprinși fredonând o manea dedicată rivalei Steaua. Ropotan își amintește cum a scăpat de furia fanilor în perioada imediat următoare. 

Adrian Ropotan, despre momentul „Steaua e numai una”

„Era meciul cu FC Argeş, parcă! Era o ceaţă nebună. Am zis, bă, am scăpat, nu prea mă văd ăştia pe aici, nu prea mă înjură aici. Era antrenor domnul Mircea Rednic şi m-a şi schimbat în minutul 70 şi ceva. Şi au început. Am luat-o aşa frumos pe lângă teren. Mi-am luat drumul mai lung, dar nu prin faţa galeriei. Dacă o iau, o iau de la persoanele care nu prea sunt aici. Până am ajuns la tunelul de la vestiare, aveam frigiderul plin. Dacă ne raportăm la momentul de faţă e o chestie amuzantă.

E o perioadă din viaţa mea care a trecut, o să o povestesc copiilor, nepoţilor. Am în minte acum toată acţiunea. Era cu un aparat de fotografiat. Era iubita unui invitat. Nu am realizat că suntem filmaţi. Am zis, bă, stăm în casa omului, nu are ce să se întâmple. Am zis că putem să ne dăm arama pe faţă. S-a cântat, dar a fost o glumă. A fost pus şi o manea cu Dinamo. Unii cântau, alţii nu cântau că erau muţi. Erau puţin ameţiţi", a declarat Adrian Ropotan, conform AS. 

S-a întâmplat, a fost o glumă. Eram tineri. Am avut o problemă financiară, în primul rând. Am avut o amendă de 5.000 de euro. I-am plătit, ne-am asumat. Erau mici salariile, la Dinamo am pornit cu biletul de autobuz
- Adrian Ropotan

VIDEO. Ropotan despre maneaua cu Steaua și o întâmplare bizară în Rusia: ”Mi-au dat un CD cu imnul!”

Citește și alte știri despre Dinamo:

A negociat cu DDB și vrea în continuare să revină la Dinamo: „Mi-au spus că revin cu un telefon. Sigur mă voi întoarce!

De ce sumă mai are nevoie Dinamo pentru a plăti toate datoriile: „Suntem tot mai aproape!”

Citește și:
O jurnalistă celebră și-a chemat o prietenă și s-a dezlănțuit în Ibiza: „Am uitat de mare”
Campionate
O jurnalistă celebră și-a chemat o prietenă și s-a dezlănțuit în Ibiza: „Am uitat de mare”
Incident șocant! Soția fostului jucător de la Dinamo, lovită cu briceagul într-un local din București! Fotbalistul a povestit totul pentru GSP: „12-13 inși ne-au atacat”
Superliga
Incident șocant! Soția fostului jucător de la Dinamo, lovită cu briceagul într-un local din București! Fotbalistul a povestit totul pentru GSP: „12-13 inși ne-au atacat”
Două lumi paralele în Vancouver: imagini șocante cu infernul fentanilului de la umbra arenei de peste 100 de milioane de dolari
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Două lumi paralele în Vancouver: imagini șocante cu infernul fentanilului de la umbra arenei de peste 100 de milioane de dolari
E gata! Bayern dă 55 de milioane de euro în schimbul titularului de la Mondial
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
E gata! Bayern dă 55 de milioane de euro în schimbul titularului de la Mondial
VIDEO Dacia Hipster, în premieră pe stradă.
Profit.ro
VIDEO Dacia Hipster, în premieră pe stradă. "Futuristă, cool, seamănă cu Duster. E pătrățoasă, dar drăguță." Decizia finală de producție, luată pe baza opiniei publicului
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Cristiano Ronaldo tocmai a stabilit recordul pe care Messi nu i-l poate lua » Cel puțin nu în 2026!

Gigi Becali s-a sucit la 180°, iar „11”-le FCSB-ului suferă o modificare fundamentală!


Comentarii (2)
hannah.robinson
hannah.robinson  •  17 Martie 2021, 09:54

Știau ăștia ceva... corect... Steaua e numai una... cea a lui Talpan

parpalache
parpalache  •  17 Martie 2021, 06:48

Maneaua a fost„pusa”de femeia aia care a si filmat(si apoi i-a dat-o lui MM-carre s-a ocupat de regie)!Ce s-a vazut la tv.?Ca Torje(sarbatoritul-si gazda in acelasi timp),cara de zor vin si gustari de la bucatarie,ca Ropo era manga si motzaia,ca o gagica chicotea,iar singurul care se distra era *** ala de Pulhac!

Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.

Vezi toate comentariile (2)
Comentează
Close