FOTBAL  »  Superliga  »  FCSB - DINAMO

VIDEO Mijlocașul celor de la FCSB dezvăluie marea problemă de la meciul cu Dinamo: „Am căzut fizic!”

Articol de , - Publicat duminica, 23 iulie 2023 11:46 / Actualizat duminica, 23 iulie 2023 12:33

Adrian Șut (24 de ani), mijlocașul central al celor de la FCSB, a vorbit despre derby-ul cu Dinamo, câștigat cu 2-1 de roș-albaștri.

Șut consideră că echipa sa trebuia să marcheze mai mult la câte ocazii a avut, însă recunoaște o cădere fizică în repriza a doua, atunci când Dinamo a și reușit să marcheze, dându-le emoții celor de la FCSB în finalul meciului.

Ricardo Grigore, reacție amară după eșecul din derby: „Trebuie să ne ridicăm la nivelul lor dacă vrem să facem ceva în viață”
FCSB - DINAMO

O primă repriză foarte bună, nu au avut niciun șut spre poarta noastră, nu le-am dat nicio șansă. În a doua repriză nu știu dacă ne-am relaxat, dar cred că am căzut și fizic puțin. E normal, sunt primele meciuri, încă nu avem ritmul de 100% și de asta au avut două ocazii.

Nu știu dacă se vede că Dinamo e echipă venită din Liga a 2-a, pasează foarte bine și are un joc foarte frumos, dar s-a văzut în această seară că am fost echipa mai bună și mai experimentată, s-a văzut la scor. Puteam să marcăm mai mult, să câștigăm mai lejer, dar acesta a fost scorul.

Ne-am gândit 100% la meciul cu Dinamo, știam că se poate întâmpla orice. Am mai condus 2-0 și am fost întorși. O atmosferă frumoasă, dar din păcate un stadion prea mic pentru acest derby.  Și pentru Dinamo și pentru ai noștri”, a declarat Adrian Șut la zona mixtă.

VIDEO Florinel Coman: „Era mai bine pentru ambele echipe să se fi jucat în Ghencea”

Ce urmărește Marcel Ciolacu? Explicații pentru politica pro-FCSB adoptată de premier: „Nu s-a băgat în această luptă fără să cunoască date din spate”
FCSB - DINAMO 2-1
„Dinamo e o umbră, o echipă de Liga 2!” » Cel mai dur discurs după înfrângerea în fața rivalei: „Albi la față, timorați! FCSB s-a distrat cu ei”

„Lampard” Popescu, primul plecat de la FCSB? » Până să vină oferta lui Becali, a bătut deja palma cu alt club din Superligă: „Suntem încântați, e un campion”

L-a disperat pe Hagi: „Ne despărțim, nu se mai poate! La câți bani îi dăm, trebuia să fie star”