Comentarii (121)
waves
waves  •  17 Iulie 2017, 17:22
Postat de ares123 pe 17 Iulie 2017, 17:23

Esti ironic...Persoane de o anumita etnie sunt in toate galeriile, dar preponderent erau in cea a Rapidului. Chiar au incerca la un moment dat sa-si faca un simbol din ***, asa cum au facut dinamovistii cu cainii.

Eu am vazut cei mai mulți romi la fcsb in tribune fata de rapid , dar nu asta este ideea .Eu sunt italian dupa bunica țin cu Dinamo ca mi au placut suporterii, nu am nimic cu cei mai bruneti etc dar la Dinamo in galerie am vazut doar 2 din 10 000 ultima data....

grandetorito
grandetorito  •  17 Iulie 2017, 17:27
Postat de zizu pe 17 Iulie 2017, 17:16

atunci critica l intai pe el....

Eu nu critic individul (pt ca este un nimeni), ci postarea lui. becali este un personaj pe care il ignor in proportie de 99%. Nu imi pierd timpul cu el, iar parerea lui in privinta lui oricum nu conteaza. Pustiu' de 18 ani de la Voluntari mai are o sansa sa fie educat in acest sens.

saviola3_4
saviola3_4  •  17 Iulie 2017, 17:23
Postat de grandetorito pe 17 Iulie 2017, 17:25

Locuiesti intr-un cartier dominat de etnia roma cu majoritatea sustinatori FCSB, dar nu esti nici rrom si nici suporter stelist. Felicitari!

el e exceptia, stii dinamovistii sunt doar baietii cu ochi albastri, suedezi carevasazica:)))

saviola3_4
saviola3_4  •  17 Iulie 2017, 17:21
Postat de waves pe 17 Iulie 2017, 17:15

Da este rasism pur dar are dreptate pe undeva aici la mine in cartier majoritatea țin cu fcsb , ar trebui i sa fiti mândria etniei ca fcsb are o etnie de partea ei ...

tu incerci sa ne induci o parere proprie ca fiind realitatea si aduci agumente in schimb ce? postarea pustanului astuia sau ce?:)) fii serios, crezi ca vorbesti cu alde terchea berchea?:) eu zic ca te irosesti, nici macar ironie nu e, ca altfel te intelegeam:)

grandetorito
grandetorito  •  17 Iulie 2017, 17:25
Postat de waves pe 17 Iulie 2017, 17:15

Da este rasism pur dar are dreptate pe undeva aici la mine in cartier majoritatea țin cu fcsb , ar trebui i sa fiti mândria etniei ca fcsb are o etnie de partea ei ...

Locuiesti intr-un cartier dominat de etnia roma cu majoritatea sustinatori FCSB, dar nu esti nici rrom si nici suporter stelist. Felicitari!

ares123
ares123  •  17 Iulie 2017, 17:23
Postat de waves pe 17 Iulie 2017, 17:10

Nu mii se pare normal ,ca daca majoritatea suporterilor fcsb sunt romi sa evidențieze asta.Tipul este rasist pur .Ce daca romii nu sunt oameni? Nu au voie sa tina cu fcsb?

Esti ironic...Persoane de o anumita etnie sunt in toate galeriile, dar preponderent erau in cea a Rapidului. Chiar au incerca la un moment dat sa-si faca un simbol din ***, asa cum au facut dinamovistii cu cainii.

Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.

iosif_vs
iosif_vs  •  17 Iulie 2017, 17:21

***

Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.

zizu
zizu  •  17 Iulie 2017, 17:16
Postat de grandetorito pe 17 Iulie 2017, 17:17

Nu ma regasesc in personajul becali si nu ma intereseaza ce spune si ce face el. Daca tu asculti la spusele lui, este alegerea ta.

atunci critica l intai pe el....

waves
waves  •  17 Iulie 2017, 17:15
Postat de grandetorito pe 17 Iulie 2017, 17:15

Asta cu majoritate de etnie roma in galeria FCSB este o statistica pe care nu o detin si despre care nu am auzit. Nici nu cred ca cineva, cu capul pe umeri, poate face un asemenea sondaj. Nu cred ca intereseaza pe nimeni ce natii, rase sau "***" sunt in tribune. Dar nu despre asta vorbesc. Cum ai spus si tu... problema este dovada de rasism facuta publica de necunoscutul jucator al Voluntarilui.

Da este rasism pur dar are dreptate pe undeva aici la mine in cartier majoritatea țin cu fcsb , ar trebui i sa fiti mândria etniei ca fcsb are o etnie de partea ei ...

zizu
zizu  •  17 Iulie 2017, 17:13
Postat de bogat pe 17 Iulie 2017, 16:47

Postarea lui Leasa nu e rasista, el spune monstri iar in poze sunt suporteri ce par de diverse etnii. E o postare ireventioasa la adresa suporterilor in ros-albastru, dar atat. Voi faceti legatura intre monstri si o anumita etnie ce pare sa predomine in poze iar asta intr-adevar ar putea fi considerat rasism. Altfel, cu siguranta ca nu mi-as dori sa trec pe strada unde locuiesc aia din poza din dreapta sus. Multi dintre cei pozati par sa fi ramas cu echipa dupa ce l-au colindat de Craciun pe patron. Seamana cu ce mi-aduc aminte din reportajele acelor vremuri. Si nu ma refer la culoarea pielii ci la privirile opace. :))

si nici prea mult deosebita fata de remarcile rasiste sau anti alte religii ale infractorului sef

  • 1
  • •••
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • •••
  • 13
Comentează