FOTBAL  »  Superliga  »  UNIREA ALBA IULIA

Alba Iulia renunţă la 6 jucători! Vezi despre cine e vorba!

Articol de GSP - Publicat marti, 29 decembrie 2009 00:00

Conducerea clubului Unirea Alba Iulia a anunţat, marţi, că va renunţa la 6 jucători în această pauză competiţională, decizia fiind luată după consultări cu antrenorul Adrian Falub.

Jucătorii la care se va renunţa sunt Constantin Bumbac, Marius Pistol, Ion Grozav, Ciprian Pepenar, Sergiu Costea şi Bobi Verdeş. "Cei 6 îşi pot căuta echipe, se pot antrena cu alte grupări. Noi nu avem nicio pretenţie financiară, pentru că nu mai fac parte din planurile noastre de viitor. Am întocmit această listă după consultări cu antrenorul Adrian Falub", a declarat preşedintele executiv al Unirii, Nicolae Lupu.

Formaţia din Alba Iulia mai are nevoie de bani pentru a întregi bugetul, iar una dintre soluţii ar fi vânzarea atacantului în vârstă de 19 ani, Gheorghe Grozav. Formaţiile interesate de achiziţionarea fotbalistului sunt Unirea Urziceni, dar oferta nu este foarte consistentă în opinia clubului ardelean, precum şi Standard Liege (Belgia) şi Hoffenheim (Germania). "Intenţionăm să îl vindem în cele mai bune condiţii pentru club. Discutăm atât asupra sumei cât şi asupra procentului din drepturile federative. Până pe 11 ianuarie vom anunţa dacă s-a concretizat ceva", a spus Lupu.

În altă ordine de idei, jucătorii nu şi-au primit ratele contractuale pentru luna noiembrie, deşi li se promiseseră acest lucru, însă oficialii formaţiei din Alba Iulia au dat asigurări că banii vor fi plătiţ i până la 1 ianuarie, cu 10 zile înainte de reunire.

NewsIn

Citește și:
„Clientul” lui Becali după FCSB - Dinamo: „Am vrut să-l schimb, dar mi-a zis MM: «Gigi, îl nenorocești!»”
Superliga
„Clientul” lui Becali după FCSB - Dinamo: „Am vrut să-l schimb, dar mi-a zis MM: «Gigi, îl nenorocești!»”
Nu doar Olaru va fi amendat! Gigi Becali anunță: „Îi dau maximum din cât vom putea! Debandadă!”
Superliga
Nu doar Olaru va fi amendat! Gigi Becali anunță: „Îi dau maximum din cât vom putea! Debandadă!”
Le-au aflat scenografia! Planul dinamoviștilor, dejucat la derby: „Un mesaj de Sărbători...”
Superliga
Le-au aflat scenografia! Planul dinamoviștilor, dejucat la derby: „Un mesaj de Sărbători...”
Ce notă a primit Cristi Chivu, după ce Inter a demolat-o pe Como: „Câștigă pariul! Copleșitor”
Campionate
Ce notă a primit Cristi Chivu, după ce Inter a demolat-o pe Como: „Câștigă pariul! Copleșitor”
Lanț de magazine dispare din România. Cine vine în loc
Profit.ro
Lanț de magazine dispare din România. Cine vine în loc
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Acuzații SEISMICE împotriva lui Gheorghe Tadici: „S-a răzbunat că nu i-au ieșit pariurile! Știe toată țara că pariază!” » Retrasă definitiv la doar 25 de ani: „Era terminată psihic de Tadici, plângea non-stop!”

Scor aiuritor la baschet: 207 puncte diferență! » Scandal după meci: „E nevoie de bun-simț în astfel de situații” vs „Să ne oprim și să nu mai jucăm?”


Comentarii (2)
 •  29 Decembrie 2009, 18:09

rusine falub ai renuntat la unul dintre jucatorii care pune-au suflet pt echipa asta si aici ma refer la costea....rusine ai dat afara un juc care ti-a adus prima ta victorie in div A...asta spune multe despre caracterul tau

 •  29 Decembrie 2009, 13:18

Bumbac e al echipei UTA, a fost imprumutat la Alba Iulia si poate reveni la Arad, mai ales daca Gazul il ia inapoi pe Buican.

Vezi toate comentariile (2)
Comentează