FOTBAL  »  Superliga  »  DINAMO

VIDEO „E Alexandru Băluță o țintă pentru Dinamo?” » Zeljko Kopic a răspuns pe loc

Alexandru Băluță va pleca de la FCSB în această vară // foto: Cristi Preda (GSP)
Alexandru Băluță va pleca de la FCSB în această vară // foto: Cristi Preda (GSP)

Articol de , - Publicat duminica, 20 iulie 2025 17:42 / Actualizat duminica, 20 iulie 2025 18:07

Zeljko Kopic, antrenorul lui Dinamo, a fost întrebat dacă Alexandru Băluță (31 de ani) e una dintre țintele echipei roș-albe în mercato. Extrema de la FCSB nu mai intră în planurile roș-albaștrilor în acest sezon.

Băluță va pleca gratis de la FCSB și poate negocia cu oricine, după cum a anunțat Gigi Becali, deși mai are un an de contract cu formația din Capitală. Dublul campion cu roș-albaștrii a atras atenția celor de la Petrolul, care și-au manifestat public interesul pentru el.

Cum viitorul lui Băluță e în stand by, Zeljko Kopic a fost întrebat la conferința de presă premergătoare meciului cu Botoșani dacă jucătorul de la FCSB e pe lista lui Dinamo. Antrenorul croat nu a negat, lăsând loc interpretărilor.

VIDEO. Zeljko Kopic, întrebat dacă îl vrea pe Alexandru Băluță la Dinamo

„Avem țintele noastre, purtăm discuții, suntem în contact cu unii jucători, dar până va exista ceva oficial nu avem motiv să rostim nume. Dacă mai aducem 3-4 jucători de calitatea pe care o căutăm, soluțiile pe care le dorim, ar fi excelent, echipa ar fi cu adevărat competitivă și am avea opțiuni pe toate pozițiile. Perioada de transferuri nu s-a încheiat pentru noi, suntem încă activi pe piață

Este un jucător de calitate, avem unele opțiuni pentru fiecare poziție pe care dorim să o întărim. Sper ca în următoarele zile să avem mai multe informații”, a declarat Zeljko Kopic la conferința de presă premergătoare meciului cu Botoșani, care va avea loc luni, de la 21:30.

Dinamo a transferat deja de la FCSB în această perioadă de transferuri. L-a luat pe Alexandru Musi, extremă stânga, în schimbul lui Dennis Politic. „Câinii” s-au ales și cu un milion de euro.

Alexandru Băluță, pus pe liber de FCSB

Încă dinainte de startul sezonului, Gigi Becali a anunțat că Alexandru Băluță nu va mai juca la FCSB. Acesta nu a fost luat în cantonamentul din Olanda și a rămas în țară. Nu a prins nici lista UEFA, nici cea pentru Superliga, și poate plecare la orice echipă.

Băluță a jucat două sezoane la FCSB, perioadă în care a câștigat două titluri cu roș-albaștrii. A bifat 81 de apariții în tricoul campioanei, a marcat 13 goluri și a dat 12 pase decisive.

45 de meciuria jucat Băluță la FCSB în sezonul trecut. A marcat 6 goluri goluri și a dat 5 assist-uri

Citește și:
Filmul complet al cazului care poate anula barajele din România! Dezvăluiri de la FRF: „12.000 lei în numerar, strâns cu un elastic”
Liga 2
Filmul complet al cazului care poate anula barajele din România! Dezvăluiri de la FRF: „12.000 lei în numerar, strâns cu un elastic”
Iubita lui Haaland își amintește cum s-a îndrăgostit de atacantul care face senzație la Mondial: „Îl spionam prin gaura cheii!”
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Iubita lui Haaland își amintește cum s-a îndrăgostit de atacantul care face senzație la Mondial: „Îl spionam prin gaura cheii!”
Cu cine joacă FCSB în Conference League » Iese în evidență un detaliu tare din echipa lui Zanetti
Conference League
Cu cine joacă FCSB în Conference League » Iese în evidență un detaliu tare din echipa lui Zanetti
Ivana Knoll i-a scandalizat pe englezi înaintea meciului direct: „Căutătoarea de atenție numărul 1”
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Ivana Knoll i-a scandalizat pe englezi înaintea meciului direct: „Căutătoarea de atenție numărul 1”
România va avea cel mai înalt pod suspendat din Europa, investiție de 24 de milioane de lei fără TVA - contract semnat
Profit.ro
România va avea cel mai înalt pod suspendat din Europa, investiție de 24 de milioane de lei fără TVA - contract semnat
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Jeremy Clarkson, legenda „Top Gear”, a dezvăluit că are cancer: „Dacă tratamentul merge, ne vedem în sezonul 6. Dacă nu, nu”

Fiica de 23 de ani a fostului internațional vrea să dea peste cap „Insula iubirii”


Comentarii (1)
utilizator șters
utilizator șters  •  21 Iulie 2025, 08:41

Din răspuns, nu cred ca e o țintă...

Vezi toate comentariile (1)
Comentează