Alte știri din fotbal
Unirea Slobozia - Rapid, ultimul meci al etapei 29 din Superliga » Echipe probabile + Lotul giuleștenilor
0
Vassaras A DESECRETIZAT dialogul dintre arbitri la Farul - CFR Cluj: „Nu, nu! E pentru apărare!”
0
„Sinucidere curată!” » Raul Rusescu a cerut o REVOLUȚIE la FCSB: „Luați-i pe ei doi din Superliga!”
0
Ricardo Matos, decisiv în Dinamo - FC Argeș: „Nu avem timp de sărbătoare”
0
Știri din fotbal internațional
Secundul lui Ruben Amorim dă vina pe jucători pentru dezastru: „N-au aplicat ideile noastre”
0
Noapte de coșmar pentru fotbalistul din Arabia Saudită » S-a ascuns sub scări după ce a auzit explozii: „Nu a dormit deloc”
0
Amintirile adversarului din play-off-ul Mondial: „Aveam jocuri fake! Prietenii au râs în hohote, însă nu-mi păsa”
0
Ilkay Gundogan condamnă brutalitatea din fotbal și avertizează: „Nu vom mai avea unul ca Messi”
0
Lifestyle
S-a aflat noua cucerire a lui Lamine Yamal » Vedeta vine des să-l vadă la meciurile Barcelonei
2
Sydney Sweeney, apariție incendiară la meciul din Europa! » Vedeta de la Hollywood a coborât pe gazon, a bătut un penalty și a celebrat ca Bruno Fernandes
0
Prezentă la Sanremo, strănepoata lui Lamborghini se plânge de „petrecerile bilaterale”: „M-am culcat la 4:30!”
4
Despărțirea momentului în Formula 1 » Pilotul părăsit de iubită: „Valorile noastre erau diferite”
1
Cât au plătit bogații lumii ca să fugă din Dubai, Abu Dhabi și Doha, după ...
Libertatea
Suntem la un pas de Al Treilea Război Mondial? Avertismentul experților cu ...
Adevărul
Strigătul de disperare al iranianului Alireza Mousavi de la Cluj Napoca: ...
GSP SPECIAL
Biroul lui Benjamin Netanyahu a fost atacat cu rachete Kheibar, care au o ...
Libertatea
Eu frustrat ?? ... vorbesti aiurea ... era doar o remarca simpla , chiar nu ma intereseaza in mod deosebit ... ca de altfel tot fotbalul de mizerie din tara asta ! Asa ca , relax tinere !
Că spune tot mai des prostii la interviuri e una, dar Chipciu face de la un timp și multe boacăne pe teren si oricine altul în locul lui ar fi fost desființat de presa fecesebistă... În meciurile cu Craiova cel puțin, s-a făcut de râs (s-a împiedicat penibil la golul lui Mora din meciul pierdut cu 3-0 la Craiova, iar în ultimul meci de la Cluj nici nu a apucat "să tragă fermoarul" la torpila lui Mitriță) însă a fost iertat de intransigenții "specialisti" de la TV, care nu uită trecutul lui fecesebist. Retragerea! (în tăcere dacă se poate).
Mai nene s-a inversat scara valorilor morale?! Ce sport practică arbitrul ăsta? Există un campionat, un clasament al castei? Realizam ca acest furnizor de "servicii "calcă pe orgoliul și valoarea unui jucător de nationala României? Chipciu a excelat într-un sport, a bucurat milioane de oameni, a muncit,transpirat și a reușit. Și apare un nimeni sprijinit în "serviciu "să-și bata joc. La ce valoare are ...,vine finala și este greu să nu dea cu bata-n baltă.
E treaba ta,ești frustrat,contează ca la UEFA omul e apreciat,e a 3-a finala pe care o conduce.Mai sunt și alți frustrați la gsp.Daca era de la Craiova era super slăvit! În rest la Chipciu se vede educația!
Chipciu spune foarte bine ceea ce spune, o mica atingere iar cei de la Fcsb au primit atatea penalty-uri. Iar el cand e impiedicat, arbitrul nu merge nici macar sa vada la VAR?
Va arbitra Botosani si Buzau....acolo se va putea da iar smecher....
Evident, Chipciu era ironic ca e furnica. Istanbul Kovacs abia a aparut in orim-plan de vrei 3 ani. Chipciu e un megastar al fotbalului cu 2 titluri de campion cu Fcsb, 3 titluri de campion cu CFR Cluj, plus titlul de campion al Belgiei. Ce vorbim?
Estraordinar, lui Chipciu presa fecesebistă îi iartă toate derapajele (fără număr!), iar obrăzniciile si cujetările caracteristice îi sunt căutate cu tot dinadinsul, provocate si apoi comentate binevoitor-admirativ (de ce?) în studiourile TV. Dacă ar fi jucat la Dinamo, Rapid sau Craiova, ar fi fost cu suiguranță mustrat sever de aceiași profesioniști ai forbalului la microfon si, evident, sancționat prompt de comisiile FRF... A fost, recent, propus la natională, desi face parcă tot mai multe gafe (și) pe teren. Mă întreb dacă nu cumva de alt fel de ajutor ar avea nevoie Chipciu, si dacă suporterii lui din Massmedia nu îi fac de fapt mai mult rău, când îi acceptă iesirile necontrolate devenite "marcă înregistrată"...
Presimt ca I. Kovacs isi va '' rupe gatul " in finala C.L. ... apoi cine stie , se va '' da la fund '' , si nu-l mai vedem prea des ! Stilul arogant si flegmatic , ma scoate din sarite !
Nu il am pe Chipciu deloc la suflet, dar pentru faza asta cu VAR stins(!) sunt unii care ar merita VAR nestins...
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.