FOTBAL  »  Superliga  »  DINAMO

EXCLUSIV Noul #7 de la Dinamo! Începe deja antrenamentele sub comanda lui Zeljko Kopic

Articol de - Publicat luni, 09 iunie 2025 10:38 / Actualizat luni, 09 iunie 2025 11:52

Alexandru Musi, 20 de ani, va începe pregătirile sub comanda lui Zeljko Kopic, Dinamo reunindu-se de astăzi. Fosta extremă a rivalilor de la FCSB ar putea prelua numărul lăsat liber de Dennis Politic, care va fi prezentat de campioana României

Dinamo revine la antrenamentele pentru pregătirea noului sezon de la începutul acestei săptămâni. Marea noutate sub comanda lui Zeljko Kopic o reprezintă proaspătul campion cu FCSB, Alexandru Musi, 20 de ani, extrema roș-albaștrilor.

Alin Roman semnează în Superliga » Și-a găsit echipă după retrogradarea cu Poli Iași
MERCATO
Alin Roman semnează în Superliga » Și-a găsit echipă după retrogradarea cu Poli Iași

Alexandru Musi a înscris 3 goluri în poarta „câinilor roșii”

Fotbalistul a primit un document oficial din partea fostei echipei prin care se poate antrena cu „câinii”, până la oficializarea afacerii complexe ce implică și trecerea lui Dennis Politic, 25 de ani, la FCSB.

Conform informațiilor GSP, Musi urmează să joace cu numărul 7 la roș-albi. Tocmai cu numărul ce devine vacant după plecarea lui Dennis în roșu și albastru. Alexandru este văzut ca un jucător important în cadrul noii echipe pe care Kopic o va forma la Dinamo.

Suporterii așteaptă acum să-l vadă pe Musi marcând pentru „haită”. Până să îmbrace tricoul alb-roșu, fotbalistul a perforat de trei ori poarta noii sale echipe. O dată în tricoul FCSB la victoria cu 2-0 din sezonul precedent. Și o dopietta în mai 2023, în tricoul lui Poli Iași, la victoria cu 4-1, în play-off-ul ligii secunde.

3goluri și un assist a adunat Musi în tricoul FCSB în sezonul încheiat recent, în 31 de meciuri

Noul #7 de la Dinamo! Începe deja antrenamentele sub comanda lui Zeljko Kopic
Alexandru Musi, într-un meci contra Rapidului // FOTO: Imago

Două cantonamente pentru Dinamo, unul la Curtea de Argeș, altul în Polonia

Dinamo va efectua două stagii de pregătire în această vară. Unul la Curtea de Argeș și altul în Polonia, așa cum GSP.ro a anunțat în premieră.

Primul cantonament, cel de la Curtea de Argeş, este programat în perioada 14-21 iunie, în timp ce în Polonia vor fi antrenamente și amicale între 22 iunie şi 2 iulie, la Kielce.

În aceste zile, Zeljko Kopic va avea sesiuni de antrenamente la Săftica.

Citește și:
Gigi Becali l-a sunat pe Mircea Lucescu: „Când începuse cu boala. Asta i-am propus”
Nationala
Gigi Becali l-a sunat pe Mircea Lucescu: „Când începuse cu boala. Asta i-am propus”
Scandalizați în direct! » A costat 20 mil. €, bani publici, dar nu mai funcționează: „Merită să ne mai agităm?”
Superliga
Scandalizați în direct! » A costat 20 mil. €, bani publici, dar nu mai funcționează: „Merită să ne mai agităm?”
Toți ochii pe ea la interviuri! » Reporterița care a „înnebunit” fanii din Euroliga: „Nu sunt multe ca ea!”
Baschet
Toți ochii pe ea la interviuri! » Reporterița care a „înnebunit” fanii din Euroliga: „Nu sunt multe ca ea!”
Îi pun contractul pe masă să semneze cu FCSB: „Asta e propunerea noastră”
Superliga
Îi pun contractul pe masă să semneze cu FCSB: „Asta e propunerea noastră”
EXCLUSIV SURPRIZĂ Frații Pavăl, proprietarii Dedeman, vând și ies de pe o piață
Profit.ro
EXCLUSIV SURPRIZĂ Frații Pavăl, proprietarii Dedeman, vând și ies de pe o piață
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Thierry Henry, apariție rară alături de misterioasa lui iubită!

Studiu șocant citat de Guardian: „Aceste alimente sunt atât de nocive încât ar trebui tratate mai degrabă ca țigările, nu ca hrană!”


Comentarii (4)
utilizator șters
utilizator șters  •  09 Iunie 2025, 17:23

Forza Dinamo!

calinescu
calinescu  •  09 Iunie 2025, 15:07

E prea putin ...!!! Cu asemenea

bgdsev
bgdsev  •  09 Iunie 2025, 13:43

musi era cel mai slab de pe teren la FCSB. Aici are sansa sa fie macar 2,3 mai slabi decat el. dinamo e multumita ca a luat 1 milion, nu conteaza ca musi e praf

Vezi toate comentariile (4)
Comentează