Trebuie oprit Mitrita cu jocul lui de fotbal in sala sau in curtea scolii. De cand s-a intors se joaca fotbal la noroc sau mai bine zis la toanele lui Mitrita. La 11m de ce nu s-a verificat pozitia lui Baluta care a pasat la un coechipier la marginea careului de 16 m si care a aruncat mingea la carambolul facut. Oricum mingea a venit din piciorul aceluiasi jucator care a facut hent.

talpaiadului
talpaiadului  •  29 Ianuarie 2024, 16:04
Postat de XXX166 pe 29 Ianuarie 2024, 12:32

Ba desteptule nu ii iau apararea lui rotaru, poate nu vb la fel de expansiv ca si becali sau mititelu dar analiza lui desi un pic exagerata pt ca e subiectiva nu e chiar asa departe de adevar. Ti s-a parut diferenta asa mare in prima repriza? Dupa o repriza echilibrata cu cite o ocazie mare de fiecare parte a venit faza asta incilcita in ultimul minut al primei reprize. Poate a fost penalty poate nu a fost nu ma pricep dar daca nu a fost? Se intra la pauza cu 0-0? Crezi ca se mai juca la fel? Sigur nu ar fi riscat craiova la fel asteptau mai mult, poate tot greseau pt ca golurile 2 si 3 au venit pe niste greseli uriase dar sigur era alt meci. La altii desi nu au avut sut pe poarta pina in min 85 si adversarul o sumedenie de ocazii si vine o faza de penalty si gargara cit casa. Asta e acum cu daca si cu parca numai conteaza, rezultatul ramine si este foarte drastic, universitatea craiova are multe bube anul asta pe care nu s-a gasit inca nimeni sa le vindece

Uite-l si pe asta, el e de acord cu felul in care s-a prezentat Rotaru la digi. Bine macar ca n-ai sustinut si ca fecesebistii ar fi meritat mai multe cartonase galbene decat craiovenii. FCSB a dominat CSU din toate punctele de vedere in prima repriza si dupa aspectul jocului diferenta la pauza trebuia sa fie mai mare de un gol. Faptul ca am spus ca Rotaru s-a prezentat sub nivelul lui Mititelu sau Becali nu a fost nici pe departe o lauda la adresa celor din urma, ci o subliniere a penibilitatii abismale de care a dat dovada Rotaru, aberant, incoerent, agramat si incurcandu-se in propriile idei.

XXX166
XXX166  •  29 Ianuarie 2024, 12:32
Postat de talpaiadului pe 29 Ianuarie 2024, 08:18

Am urmarit in direct la Digi interventia lui Rotaru, care s-a facut pur si simplu de ras, demostrand ca e sub nivelul lui Mititelu sau Gigi din punct de vedere intelectual. Rotaru dovedeste inca o data ca tacerea e de aur, el avand o reputatie superioara celor doi patroni mentionati anterior doar datorita faptului ca evita sa intervina in direct si sa vorbeasca liber. Lipsit de coerenta si folosind o logica inteleasa numai de el, a incercat sa dea vina pe arbitru pentru prestatia lamentabila a propriei echipe, pretinzand ca CSU ar fi fost superioara in prima repriza si ca fotbalistii FCSB-ului ar fi meritat per total mai multe cartonase galbene decat cei ai echipei sale. Pe deasupra l-a mai si acuzat pe Avram de niste decizii luate in defavoarea echipei sale cu ani in urma ca antrenor, de parca ar fi avut vreo legatura cu modul in care a interpretat faza de la penalty-ul acordat de catre Barsan FCSB-ului in prima repriza.

Dobermannul
Dobermannul  •  29 Ianuarie 2024, 11:41

Oftica e *** grea.

observator_federal
observator_federal  •  29 Ianuarie 2024, 09:44

Acest Avram a "analizat" și offside-ul la golul anulat lui Markovic (scorul ar fi devenit 3-2) pe finalul meciului egal Universitatea Craiova - Poli Iași, doar pe desenul cu linii VAR, fără a menționa faptul EVIDENT ȘI IMPORTANT că mingea a ajuns la Markovic deviată de un apărător advers. Aseară în studioul PrimaSport, Viorel Moldovan și Marius Baciu NU au văzut nici la reluări măcar că mingea i-a sărit din picior în mână lui Zajkov... Toți comentează din fața televizorului (un fel de a-și da cu părerea), dar de fapt câte un Bîrsan și confrații de la VAR sunt cei ce iau deciziile cele mai "potrivite".

observator_federal  •  29 Ianuarie 2024, 09:30

Tatăl acestui minuscul (la statură) Marius Avram, a fost șef peste arbitrajul românesc și a suferit condamnări - dobândind "respectabilitatea" specifică fotbalui nostru dominat de infractori. Marius este recordmanul meciurilor consecutive arbitrate pentru Fcsb în care aceasta nu a fost învinsă - consființire a vechii legături de familie cu dl. Argăseală. Să mai spunem că Marius Avram a fost șef de proiect la implementarea VAR din partea LPF - corespondentul lui din partea FRF fiind un alt fecesebist, Deaconu- Brichetă. (Am să verific datele personale, fiindcă se pare că de pe saitul FRF CCA Arbitri, au fost scoși arbitrii ieșiți din activitate, deci și Marius Avram, astfel că "istoricul pătat" al lui și al multora să nu mai poată fi reconstituit?? Hoți cu metodă care va să zică...)

dr.jivago
dr.jivago  •  29 Ianuarie 2024, 09:04

Rotaru , un stapan mai " luminos" ca Becali , intra cu cizmele pline de noroi in studioul Digi ptr a-l urechea pe un tip civilizat de altfel, pe nume Avram... Ca si Becali , Rotaru avand sentimentul ca bancnotele care ii ies din mai toate buzunarele il fac stapan incontestabil pe toate *** care mișuna pe mai toate stadioanele tarii si nu numai , ne invata el cum sta treaba cu hentul ,ptr ca el de la sculare pan' la culcare , sta pe TV ptr a urmari meciurile din campionatele tari , ca pe aici nu mai are ce produce... Incercand cu un umor involuntar sa ne convinga ,cat jeratic mananca caii lui de pripas, cade intr.un penibil anuntat...

talpaiadului  •  29 Ianuarie 2024, 08:18

manole_nicu74
manole_nicu74  •  29 Ianuarie 2024, 08:08

Numai un oltean ca Rotaru mai poate crede ca el e miezu din dodoașca. Când te bate Farul 2-0 în tur și 2-1 acasă la tine și steaua 3-0 în tur și 3-0 în retur și tot crezi ca ai echipa, înseamnă că ai ceva la cap!