Articol de GSP - Publicat miercuri, 18 ianuarie 2017 18:50
Denis Alibec a fost trimis în teren de Laurenţiu Reghecampf pentru o repriză în primul amical pe care Steaua la disputat contra lui Qarabag (0-2).
Alibec a fost vârf în sistemul 4-2-3-1 aliniat de antrenorul Stelei, dar nu s-a remarcat în cele 45 de minute. Atacantul de 25 de ani nu a beneficiat de mingi pe care să le fructifice şi nu a avut prea ocazii de a pune în pericol poarta adversă.
Alibec a avut ocazia de a juca în atac cu fostul său coleg de la Astra, De Amorim, dar colaborarea celor doi nu s-a materializat în nici un fel.
Steliștii urmează să revină în București mâine, urmând ca pe 22 ianuarie să se întoarcă în Turcia, unde au programate 5 partide de verificare.
Citeşte şi:
Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.
Cristiano Ronaldo tocmai a stabilit recordul pe care Messi nu i-l poate lua » Cel puțin nu în 2026!
Gigi Becali s-a sucit la 180°, iar „11”-le FCSB-ului suferă o modificare fundamentală!