FOTBAL  »  Superliga  »  DINAMO - STEAUA 1-3

Alimentați de "ura" cîinilor » Nicolae Stanciu a răbufnit: "Nu mi se pare normal ce au făcut ultrașii lor"

Articol de GSP - Publicat duminica, 03 mai 2015 23:29

Nicușor Stanciu a reușit o "dublă" în meciul cîștigat de Steaua în fața lui Dinamo, scor 3-1, și spune că pauza provocată de fanii "cîinilor" i-a ajutat să revină.

"Am dominat meciul de la cap la coadă. Mi-am dorit foarte mult să marchez împotriva lui Dinamo. Nu m-a redescoperit nimeni. Acum trec printr-o perioadă bună. Îmi pare rău că nu am putu să evoluez împotriva celor de la Tîrgu Mureș. Nu mi se pare normal ca pe stadion să se întîmple astfel de evenimente ca cele de azi. Ne-a părut rău pentru Arlauskis.

Ne doream să începem jocul. După acea pauză am intrat mai motivați. Așteptăm galeria să se reîntoarcă alături de noi. Am vorbit cu Keșeru după meciul de la Cluj. An de an ne propunem să cîștigăm titlul", a spus Stanciu la Digisport.

"Mă bucur că au demonstrat că au valoare. Am încredere că vor cîștiga titlu. Mă bucur și pentru Stanciu că a marcat. Au demonstrat că-și doresc să ia campionatul"