Alte știri din fotbal
Bogdan Stelea nu-l menajează, după gafa din Slovacia: „Aioani, cum să spun...”
0
Ciprian Marica, disperat de rezultatele naționalei: „Asta e singura speranță! Uitați-vă ce face Bosnia”
0
Notele GSP, după Slovacia - România! 5 corigenți la Bratislava și singura surpriză plăcută
0
Răzvan Marin anunță imediat după Slovacia - România: „Este pe lista domnului preşedinte”
0
Știri din fotbal internațional
Gazzetta dello Sport a postat fotografia care exprimă perfect drama Squadrei Azzurra » Ce scriu italienii: principalul vinovat
0
Selecționerul Gennaro Gattuso, în lacrimi: „Suntem devastați! Dacă mi-ați înfige un pumnal...”
0
Grupele și programul complet de la Campionatul Mondial 2026 » Ultimele două naționale, calificate în această dimineață
0
DRAMATISM fără margini în cele 4 baraje pentru CM 2026! Italia, un nou DEZASTRU
6
Lifestyle
Cea mai frumoasă fană a lui Inter: „Când am ajuns în Italia, prietenii mi-au spus: trebuie să alegi între cele două”
4
Rivalul chinezesc pentru Tesla, surprins pe străzile din Europa! Peste 100.000 de rezervări în doar două săptămâni de la lansare
8
La 15 ani după dezastru, face scufundări an de an ca să își găsească soția! „I-am recuperat telefonul, am văzut ultimul SMS pe care voia să-l scrie”
10
Cine a fost, cu adevărat, Chuck Norris? 5 centuri negre, 35 de Dani: „A numărat până la infinit. De două ori”
21
Andrea Chiș, fostă judecătoare și membră CSM: „În sistemul de justiție din ...
Libertatea
Mai există cale de întoarcere în Iran? Fost consilier al președintelui ...
Adevărul
„Minciuni!” » Replica Monicăi Iacob-Ridzi, după primul episod al ...
GSP SPECIAL
Inspectorii ANAF au confiscat 68,93 de milioane de la o casă de schimb ...
Libertatea
De trisor ce a fost i-ati dat nota cea mai mare(7). A fost 11m, iar faptulc anu a picat din prima e de laudat caci a vrut sa continue faza.
Botizan says: "Trebuia sa ii zica poftiti domnu Oprita nu ma expun , ma dau la o parte" Normal ca trebuia sa se dea la o parte, daca n-avea sanse sa atinga mingea.
La cate ocazi au avut trebuia sa dea cel putin 2 goluri
nu mai conteaza , daca eram buni le dadeam vreo 3 goluri si ei ramaneau cu acela din penalty. o echipa nu se preteaza la o amarata de faza, dai 2-3 goluri si ai rezolvat.
sa-i fie rusine lu oprita pt. simulare. asta ii invata el pe aia tineri de la echipa??? cade dupa 10 secunde de la primul contact ..cand isi da seama ca nu mai poate ajunge mingea ..
E halucinanta explicatia data acum la TV de Craciunescu, referitor la fiul sau! Cica, a acordat corect penalty pentru Petrolul dar trebuia sa dea si galben lui Oprita pentru simulare!?!?! Iar la Sibiu trebuia dat galben sibianului care a sutat DUPA fluierul arbitrului!!!
Punctezi decisiv. Greseala aparatorului. El e ala care trebuia sa isi vada de joc la minge. Ca Oprita a plonjat sau nu nu are absolut nici o relevanta. Oprita a fost ticalos, aparatorul a fost prost. Daca erau mai buni domnii de la Medias dadeau 3 goluri din tona aia de ocazii si nu mai era nici o discutie. Asa... raman cu frustrarile. La revedere.
La noi in tara se da penalty si arbitru este acoperit de regulament. In orice alt campionat decent nu se acorda absolut nimic. Dar oricum mare greseala si la aparator care se pozitioneaza gresit la faza. Si poate de acum in colo poate se amplaseaza si piscine cu apa incalzita ca saritori avem destui in campionat.
"contact corporal permis" bine spus, doar ca in incercarea de a juca mingea daca observi nu prea atinge minge ,si insistenta lui de a juca mingea care e undeva la juma de metru de locul unde incearca el sa o joaca se defineste a fi contact corporal nepermis. Daca isi retragea piciorul in prima instanta era un jumate de penalty dar asa , nu mai avea ce cauta piciorul stang pe piciorul lui Oprita. Eu zic 100% penalty.
Ca sa intelegeti reperele ajutatoare ptr arbitri atunci cand trebuie sa decida Simulare sau Penalty conform recomandarilor UEFA : cand un jucator,in urma unui contact corporal permis cu un adversar, cade si-si ridica bratele spre cer nu este penalty .De ce ? Ptr ca atunci cand cazi in mod natural,si nu vrei sa pacalesti arbitrul,instinctul de autoconservare te obliga sa folosesti mainile ca sa atenuezi cazatura ! Uitati-va mai atent la "plonjonul"lui Oprita si ce face cu mainile !
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.