FOTBAL  »  Superliga  »  ÎMPRUMUTAT

Amoreirinha la UTA

Articol de GSP - Publicat vineri, 08 februarie 2008 00:00

Presedintele clujenilor, Iuliu Mureşan a declarat că fundaşul Daniel Amoreirinha va fi împrumutat la echipa UTA Arad.

"El se află acum în Portugalia şi va reveni duminică în România. Probabil că se va alătura lotului arădean în Turcia, acolo unde se află în cantonament. La UTA va avea ocazia să joace mai multe meciuri şi să revină la forma din trecut", a spus Mureşan.

Portughezul a ajuns în Gruia în vara trecuta, de la formaţia Estrela Amadora, pentru suma de 1 milion de dolari. În prima parte a campionatului, acesta a jucat numai 50 de minute, adunate în 2 parrtide.

În altă ordine de idei, Iuliu Mureşan a infirmat informaţiile apărute in presş, conform cărora, atacantul argentinian a vrut să-l loveasca pe stelistul Pepe: "Nu a fost niciun conflict între cei doi, nici nu avea cum pentru că îi despărţea un gard de patru metri. Moreno a venit la gard şi a vrut să vorbească ceva cu Fabbiani, iar acesta i-a zis că va discuta cu el doar pe teren. Apoi s-a aşezat pe banca de rezerve şi nu l-a mai băgat în seamă".

Citește și:
Fostul fotbalist legitimat la FCSB se iubește cu Elena, solista trupei Mandinga » Primele imagini împreună
Altele
Fostul fotbalist legitimat la FCSB se iubește cu Elena, solista trupei Mandinga » Primele imagini împreună
A reziliat astăzi și sunt șanse să semneze cu CFR Cluj » Are 9 meciuri europene în acest sezon
Superliga
A reziliat astăzi și sunt șanse să semneze cu CFR Cluj » Are 9 meciuri europene în acest sezon
Gigi Becali, anunț-bombă despre transferuri la FCSB: „Negociem cu un român din afară”
Superliga
Gigi Becali, anunț-bombă despre transferuri la FCSB: „Negociem cu un român din afară”
A fugit din cantonamentul din Turcia și ajunge în Superliga României
Superliga
A fugit din cantonamentul din Turcia și ajunge în Superliga României
FOTO Bucureștiul va fi
Profit.ro
FOTO Bucureștiul va fi "tăiat" de o barieră verde. Proiectul care va schimba fața capitalei
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

„Orașul are și alte nevoi...” » Primarul din Botoșani a reacționat după dezvăluirile de pe GSP: „Mi-au cerut un milion de lei”

Sabalenka are echipament nou pentru Australian Open » Fosta ei rivală a făcut topul costumelor din tenisul feminin: Sorana Cîrstea e pe podium!


Comentarii (1)
 •  08 Februarie 2008, 15:33

o sa ajunga UTA cfr II. Foarte nasol. Mai lasati imprumuturile si cumparati jucatori, sau macar in fiecare an bagati 1 sau 2 juniori la echipa mare!!

Vezi toate comentariile (1)
Comentează