FOTBAL  »  Superliga  »  FCSB - PETROLUL

VIDEO CU GOLUL Așa înscrie un mare atacant! » Compagno a ieșit din criză cu Petrolul

FCSB - Petrolul » Andrea Compagno a reușit „dubla” pe Arena Națională după o lovitură de cap perfectă.

Articol de - Publicat joi, 02 martie 2023 21:40 / Actualizat joi, 02 martie 2023 21:40

FCSB - Petrolul » Andrea Compagno a reușit „dubla” pe Arena Națională după o lovitură perfectă de cap.

În minutul 57, la 2-1 pentru FCSB, atacantul în vârstă de 26 de ani a demonstrat că știe să marcheze și din acțiune. Înconjurat de toți cei 3 stoperi ai ploieștenilor, italianul s-a înălțat fabulos și a trimis impecabil cu capul la colțul scurt, „de unde vine”. Lovitură de cap de mare atacant, care a desăvârșit centrarea exactă trimisă de Radunovic.

PROMO » Vrei să retrăiești istoria pe 7 mai, la Sevilla? Înscrie-te ACUM într-o experiență extraordinară, alături de Gabi Balint

VIDEO » Andrea Compagno, lovitură de cap perfectă în FCSB - Petrolul

Compagno marcase și în prima repriză, din penalty, la 1-1. Până la partida din această seară, atacantul venit la începutul sezonului de la FCU Craiova înscrisese o singură dată în 2023, din penalty, în eșecul cu Farul, scor 2-3.

Cu „doppietta” izbutită contra Petrolului, Compagno l-a egalat în clasamentul golgheterilor pe Dugandzic de la Rapid, ambii cu 16 goluri.

Clasamentul actualizat din Superliga

Mai multe articole de actualitate:

Penalty scandalos dictat de arbitru în CFR Cluj - UTA + Gol anulat și eliminare dictată cu ajutorul VAR
CFR CLUJ - UTA
Mihai Bendeac a fost pe stadion la meciul lui Dinamo: „Fratele meu e obsedat!”
DINAMO

La EURO GSP, Pițurcă a prevăzut finala Champions League și dă de pământ cu 3 „grei” ai vremurilor noastre: „Au fost PANARAME!”

„E foarte grav ce a spus Șucu!” » A „citit” ce se întâmplă la Rapid: „Vine președinte cu Șumudică antrenor!”