FOTBAL  »  Superliga  »  UNIVERSITATEA CRAIOVA

Probleme pentru Universitatea Craiova! Un jucător important s-a accidentat și ar putea rata derby-ul cu FCSB

Andrei Ivan, sursa: Imago Images

Articol de - Publicat luni, 22 ianuarie 2024 11:04 / Actualizat luni, 22 ianuarie 2024 11:39

CSU Craiova a fost învinsă pe teren propriu de Farul Constanța, scor 1-2, iar trupa lui Ivaylo Petev „tremură” pentru calificarea în play-off. Mai mult decât atât, l-a pierdut momentan pe Andrei Ivan (27 de ani), care a ieșit accidentat în minutul 65.

Jucătorul nu a mai putut continua partida, iar oltenii riscă să-l piardă pe Ivan pentru derby-ul cu FCSB, partidă ce va avea loc duminică, 28 ianuarie, de la ora 20:00. Craiova este pe locul 4 în acest moment, cu 34 de puncte și riscă să se depărteze la 13 de lider, în cazul în care roș-albaștrii vor câștiga cu UTA Arad.

Cine apără la Dinamo - Rapid? Ținta numărul 1 pentru înlocuirea lui Moldovan s-a accidentat!
rapid

Andrei Ivan ar putea să rateze derby-ul cu FCSB

Jucătorul are mușchiul de la șold strivit, precizează Fanatik, iar Ivaylo Petev va trebui să-i găsească un înlocuitor.

Extrema de 27 de ani a Universității Craiova trece printr-o formă slabă în acest sezon. Deși a fost titular incontestabil, bifând 21 de meciuri, Ivan are doar 3 goluri și două pase de gol în acest sezon. El nu a mai marcat din etapa a 5-a.

Universitatea Craiova a pierdut cu Farul, scor 1-2, în etapa #22 din Superliga. Rivaldinho (28 de ani) a deschis scorul în minutul 15, Alexandru Crețu (31 de ani) a egalat în minutul 36, iar Louis Munteanu (21 de ani) a adus victoria constănțenilor cu 2 minute înainte de pauză.

Gabi Balint, mesaj clar în cazul lui Andrei Ivan

„La cum a jucat Ivan în tot turul ăsta, vorbim și de toamna care a trecut, îl scoți din echipă! Trebuie să-l scoți! Joacă meci de meci și nu face absolut nimic! E într-o cădere mare.

Trebuie să înțeleagă și el. Nu știu cât e de preocupat. Mai preocupați suntem noi. Să-și pună niște întrebări, să facă ceva să iasă din situația asta. Nu se poate!

Eu îl cunosc foarte bine. Eu l-am promovat când eram la Craiova, în Liga 2, și avea 17-18 ani. Talent are, dar ceva se întâmplă cu el”, a spus Gabi Balint la Fotbal Club, pe Digi Sport.

Adrian Mutu, detalii despre negocierile cu CFR Cluj: „Nu mă gândeam că va fi așa repede”

Mesajul lui Allegri, după ce Juventus a devenit lider solitar: „Luptăm ca să facem imposibilul posibil”