Alte știri din fotbal
Conducerea Rapidului a anunțat bugetul pentru sezonul următor: „Din punct de vedere financiar, nu este corect”
0
Un nou transfer-promisiune pentru Dinamo
0
Ioan Ovidiu Sabău a debutat la Farul » Cum s-a terminat primul amical al verii
0
Andrei Nicolescu a anunțat plecarea titularului din sezonul trecut
3
Știri din fotbal internațional
Dominat de Columbia, Roberto Martinez insistă: „Suporterii pot fi foarte mândri. Abia acum vom atinge cel mai bun nivel”
0
Iordania - Argentina și Algeria - Austria, ultimele meciuri din grupa J la Mondial » Istvan Kovacs arbitrează campioana en-titre
0
Columbia - Portugalia 0-0, RD Congo - Uzbekistan 3-1 » Final în grupa K: dominați, lusitanii termină grupa pe 2 și se pregătesc pentru un traseu infernal!
0
Zlatko Dalic vrea să mențină absurdul record al Croației la Mondial: „Portugaliei nu-i va fi ușor”
0
Lifestyle
O jurnalistă celebră și-a chemat o prietenă și s-a dezlănțuit în Ibiza: „Am uitat de mare”
1
Elizabeth Omoregie s-a îmbrăcat în tricoul naționalei favorite de la Mondial! O are alături pe iubita handbalistă
20
A postat cum susține Columbia, iar imaginile fac înconjurul internetului
1
Georgina s-a pozat doar în ... tricou pentru a sărbători live golurile lui Cristiano Ronaldo! » Fotografia devenită virală
3
Cum e viața de student în străinătate: de la cursuri aplicate la chirii de ...
Libertatea
Val de imagini false după cutremurele din Venezuela. Cum au fost induși în ...
Adevărul
Aventurile în Zimbabwe ale fostului dinamovist: „Am nimerit la o bancă ...
GSP SPECIAL
Cătălin Cherecheș, eliberat condiționat din complezența unei judecătoare, ...
Libertatea
pe luna... DA... numai ca el pleaca in Turcia !!!
Corect,și nu sunt singurii.Cine face astfel de contracte este un amator.Una este când vrei sa scapi de un jucător și alta este când îți pleacă cel mai bun dintre jucatori.Rapid și-a vândut portarul de națională pt 800.000 deși el valora 2,5 Mil. la Atletico Madrid.Adica ne permitem să renunțăm la bani pt că există un contract prost făcut.Citisem în trecut,Partizan Belgrad impune clauza la semnătură de 10 Mil indiferent de nume...
O sa le treacă repede cu Ivan... În 6 luni e înapoi... Fără praz, e viata urâtă..
Da ***, marcase Ivan in inceputul lui 2023 câte o dublă cu Hermannstadt si CFR-ului (cu Dan Petrescu), apoi goluri de victorii cu 1-0 cu Arges si la Ploiesti dar... dar la Națională a fost selecționat Tavi Popescu (care marcase o jumătate de gol - cu latul din 2 m, dar si atunci punându-si mai întâi mingea pe dreptul, cu Zelsi parcă..) Băi, toți "psihanaliștii de forbal" de la TV îl învinuiesc pe Gigi *** că își desființează jucătorii, dar tot ei l-au supus, ani la rând, unui veritabil linșaj mediatic pe Andrei Ivan. (În seara asta, la PrimaSport, Sile băiatul lui Samuilă îi chestiona pe comesenii Pandi, Grădi si Cosmescu dacă "acesta este oare începutul sfârsitului carierei fotbalistice a lui Ivan?". Descalificant băbăeți! Pe voi cine, si cu cât, vă plătește ?)
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
*** Crezi ca Olaru pleaca ca asta pe bani de seminte ?
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
mai tineti minte cand se suparau oltenii ca nu e luat la nationala? hahahaha, eu mai tin!
Era cazul... De multă vreme nu mai reușește să înscrie goluri și nici să ajute cumva echipa. Pare plafonat deși la vârsta lui nu ar fi cazul. Din păcate și Cicâldau începe să îi semene. Și perioada petrecută la turci nu i-a folosit deloc. Poate va fi mai utilă Turcia pentru Ivan deși e greu de crezut.
olaru nici macar de atat n-a fost in stare. Sarmanul de el, cat se tavaleste, cat se rostogoleste, cum se da de-a dura, si nimic ! Chiar mi-e mila de el...
Asta e din ciclul "Lutu, daca era serios, putea sa fie mai bun decat G. Hagi".
Din păcate Ivan e un fel de simbol a ce este Craiova în epoca Rotaru: mereu o promisiune , niciodată cu adevărat o împlinire in ciuda unor momente bune. Un jucător debutat la 16 ani cred, transferat odinioară pe bani bunișori pentru România, cum Craiova nu mai vânduse de ceva (zeci de) ani..dar din tot ce a realizat (și bun) in fotbalul romanesc rămâne doar acea amintire a unei ratări de penalty decisiv cu FCSB, penalty bătut în batjocură. Plus eșecul net al carierei internaționale. La fel cum realizările Craiovei din era Rotaru:2 Cupe, o Supercupa, lupta cvasipermanenta pentru primele locuri pe plan intern-la fel , cum la Craiova nu mai văzusem de ceva (zeci de ) ani-ramane in memorie doar prin esecuri repetate în "zorile" cupelor europene, cu Laci și Tbilisi in prim plan. Împreună nu a mers bine până la capăt, poate separat va fi mai bine pentru ambele: bafta, Ivane, forza Craiova!
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.