FOTBAL  »  Superliga  »  DINAMO

Andrei Nicolescu îi ironizează pe ultrașii de la CSA Steaua: „Nu au unde să se bucure și distrug alte evenimente”

Articol de - Publicat sambata, 09 martie 2024 11:28 / Actualizat sambata, 09 martie 2024 13:17

Andrei Nicolescu, administratorul special de la Dinamo, a comentat incidentele de la partida cu UTA Arad (1-0) și dă vina pe CSA Steaua.

Înainte de meciul de pe „Arcul de Triumf”, fanii lui Dinamo s-au bătut, atât în fața arenei, cât și pe stadion, cu rivalii de la CSA Steaua, care sunt înfrățiți cu cei de la UTA.

Filmul complet al scenelor războinice de la Dinamo - UTA » 60 de minute apocaliptice, bătaie în curtea bisericii și o ambuscadă diabolică: rezumatul brutal desprins de pe front
DINAMO - UTA 1-0
Filmul complet al scenelor războinice de la Dinamo - UTA » 60 de minute apocaliptice, bătaie în curtea bisericii și o ambuscadă diabolică: rezumatul brutal desprins de pe front

Iar Andrei Nicolescu a comentat incidentele violente și îi acuză pe „militari”, pe care i-a și ironizat.

Andrei Nicolescu, ironie pentru ultrașii CSA Steaua

„Îmi pare foarte rău de ce s-a întâmplat. Dar cu toată responsabilitatea și cu tot respectul pentru Ministerul Apărării Naționale și conducerea CCA, îi rog să găsească o soluție și să le rezolva suporterilor dorința de a participa la evenimente sportive.

Acești suporteri sunt frustrați că nu pot participa la evenimentele echipei favorite și încearcă să distrugă alte evenimente sportive. Responsabilii moral sunt conducerea Clubului Sportiv și conducerea Ministerului Apărării. Asta e părerea mea. Îi rog să găsească o soluție și să de lea suporterilor bucuria de a se duce la evenimentele echipei lor.

Avem și noi responsabilitatea noastră, ca club organizator, și UTA, care a picat într-o capcană.

E vina noastră că nu ne-am organizat suficient de bine. E un cumul de factori, dar totul a pornit pentru că oamenii ăștia (n.r- suporterii CSA Steaua) nu au unde să se ducă și să se bucure în altă parte. Când nu te bucuri pentru echipa ta, te duci și distrugi alte evenimente.”, a spus Andrei Nicolescu la emisiunea „DigiSport Matinal”.

Avem un joc în creștere, un joc solid. Dacă se va vedea în rezultate, nu cred că vom avea surprize. Uneori joci bine, dar ai ghinion. De aceea nu vreau să anticipez nimic. Vreau să fim concentrați și să facem jocuri solide meci de meci. Dacă se va întâmpla asta, nu cred că vom avea emoții.

– Andrei Nicolescu, administrator special Dinamo

Match Quiz Rapid - FCSB

Te pricepi la Superligă? Plasează gratuit predicțiile tale pe derby-ul Rapid - FCSB și câștigă premiile puse în joc!

VIDEO. Incidente grave provocate de ultrașii lui Dinamo înainte de startul meciului cu UTA Arad

Citește și:

Rednic, dezlănțuit în conferință în subiectul de care depinde viitorul lui Dinamo: „Trebuie să plătească, ce vi se pare anormal?” + Dezvăluiri tari despre salariul unui om-cheie de la „câini”
DINAMO - UTA 1-0
Rednic, dezlănțuit în conferință în subiectul de care depinde viitorul lui Dinamo: „Trebuie să plătească, ce vi se pare anormal?” + Dezvăluiri tari despre salariul unui om-cheie de la „câini”
Jandarmeria nu a avut milă! Sancțiuni dure pentru fani și pentru Dinamo după violențele de la meciul cu UTA
DINAMO - UTA 1-0
Jandarmeria nu a avut milă! Sancțiuni dure pentru fani și pentru Dinamo după violențele de la meciul cu UTA
Citește și:
Nota de Plata: au întors Germania pentru o calificare istorică! Final de poveste în Grupa E
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Nota de Plata: au întors Germania pentru o calificare istorică! Final de poveste în Grupa E
Vor să se bată la titlu în Superliga cu Andrei Ivan: 12.000 de euro pe lună, contract pe 3 ani
Superliga
Vor să se bată la titlu în Superliga cu Andrei Ivan: 12.000 de euro pe lună, contract pe 3 ani
Și-a lăsat iubitul fotbalist și se căsătorește cu ispita de la Insula Iubirii: „Felicitări, frate!”
Campionate
Și-a lăsat iubitul fotbalist și se căsătorește cu ispita de la Insula Iubirii: „Felicitări, frate!”
Rușii amenință, după embargoul pus de Emil Boc: „Același scenariu o va aștepta pe România”
Gimnastica
Rușii amenință, după embargoul pus de Emil Boc: „Același scenariu o va aștepta pe România”
VIDEO Dacia Hipster, în premieră pe stradă.
Profit.ro
VIDEO Dacia Hipster, în premieră pe stradă. "Futuristă, cool, seamănă cu Duster. E pătrățoasă, dar drăguță." Decizia finală de producție, luată pe baza opiniei publicului
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Cristiano Ronaldo tocmai a stabilit recordul pe care Messi nu i-l poate lua » Cel puțin nu în 2026!

Gigi Becali s-a sucit la 180°, iar „11”-le FCSB-ului suferă o modificare fundamentală!


Comentarii (10)
danielo47
danielo47  •  09 Martie 2024, 19:55

Ca de obicei Steaua e de vină..niciodată ceilalți.

Stefan09
Stefan09  •  09 Martie 2024, 16:40

Glume de militian constipat.

utilizator șters
utilizator șters  •  09 Martie 2024, 16:20

Tot steliștii sunt de vina că ați distrus stadionul arena ncand elemente pirotehnice? Ba individ fara coloana vertebrala ce ești. Voi sunteți primatele.

Vezi toate comentariile (10)
Comentează