FOTBAL  »  Superliga  »  CHINDIA - DINAMO

Dinamo, lovită din nou de ghinion » Dusan Uhrin a pierdut încă un jucător în prima repriză a meciului cu Chindia

Articol de GSP - Publicat vineri, 01 aprilie 2022 21:24 / Actualizat vineri, 01 aprilie 2022 21:47

Andrei Radu (25 de ani), fundașul stânga al lui Dinamo, a părăsit terenul accidentat în minutul 38 al meciului cu Chindia, din runda cu numărul 3 a play-out-ului, la scorul de 0-0.

Dusan Uhrin Jr. are mari probleme de efectiv, iar veștile proaste continuă să vină. Andrei Radu, trimis astăzi titular în flancul stâng al defensivei, a fost „victima” unei intrări întârziate a lui Paul Iacob, în minutul 37 al partidei de pe arena „Ilie Oană”.

Mihai Stoica, reacție vehementă după ce Istvan Kovacs a oprit meciul la Craiova: „Când cântă galeria cântecul împotriva mea şi a fiicei mele nu se iau măsuri. E normal?”
REACȚIE

Andrei Radu, accidentat în Chindia - Dinamo

Andrei Radu a fost mai rapid decât fundașul Chindiei, a împins mingea, apoi a fost prins cu piciorul de sprijin pe gazon.

A stat întins câteva zeci de secunde, a încercat să pășească, dar lovitura a fost mai serioasă decât credea. Radu a părăsit terenul ajutat de echipa medicală, în timp ce arbitrul Andrei Chivulete îi arăta cartonașul galben lui Iacob.

Listă lungă de accidentați la Dinamo

Dusan Uhrin nu a putut folosi astăzi mulți oameni de bază. Gabi Torje, Cosmin Matei, Desire Azankpo, Alexandru Răuță, Igor Jovanovic și Răzvan Patriche au probleme medicale, iar un termen exact al revenirii lor nu a fost oferit. La meciul cu Chindia, „câinii” nu au putut complet toate locurile de pe banca de rezerve.

VIDEO Toate informațiile care contează înainte de FCSB - CSU Craiova, derby-ul etapei cu numărul 3 din play-off

FCU Craiova - CS Mioveni, întrerupt din cauza scandărilor xenofobe la adresa „centralului” Istvan Kovacs

Gigi Becali, plin de încredere înainte de FCSB - CSU Craiova: „E un avantaj pentru noi”