FOTBAL  »  Superliga  »  FCU CRAIOVA - CS MIOVENI

FCU Craiova - CS Mioveni, întrerupt din cauza scandărilor xenofobe la adresa „centralului” Istvan Kovacs

Istvan Kovacs a oprit meciul dintre FCU Craiova și CS Mioveni, în minutul 10, din cauza scandărilor xenofobe ale fanilor olteni. Partida a fost reluată după 3 minute de pauză.

Articol de GSP - Publicat vineri, 01 aprilie 2022 17:45 / Actualizat vineri, 01 aprilie 2022 17:52

Arbitrul Istvan Kovacs (37 de ani) a oprit meciul dintre FCU Craiova și CS Mioveni, în minutul 10, din cauza scandărilor xenofobe ale fanilor olteni. Partida a fost reluată după 3 minute de pauză.

În minutul 8, Istvan Kovacs l-a eliminat pe Bradley Diallo, fundașul central al lui FCU Craiova, pentru un fault comis în postura de ultim apărător. Argeșenii au executat lovitura liberă, mingea a fost respinsă în corner, moment în care fanii din „Peluza Sud” a gazdelor au dat tonul unor scandări reprobabile, cu tentă xenofobă la adresa Ungariei și a „centralului”.

Panduru, prima reacție după despărțirea de CSU Craiova: „Nici jucătorii nu știu de ce am plecat! E prima oară când mi s-a întâmplat”
CSU CRAIOVA

Scandări xenofobe la FCU Craiova - CS Mioveni

Istvan Kovacs a oprit partida aproape 3 minute, timp în care a chemat echipele în zona băncilor de rezerve și a discutat cu cei doi căpitani. În toată această perioadă, portarul Robert Popa și alți fotbaliști olteni încearcau să potolească oamenii din galerie.

Pe gazon au fost aruncate și mai multe obiecte, fără să rănească vreunul dintre jucători.

Dezvăluiri incredibile din interiorul clubului Dinamo: echipa a stat fără preparator fizic, deşi avea unul angajat! „E un mare semn de întrebare!”