FOTBAL  »  Superliga  »  PANDURII TÂRGU-JIU

Apărare solidă la Pandurii » două remize albe consecutive ;)

Articol de - Publicat vineri, 06 februarie 2009 00:00

Pandurii Târgu Jiu au încheiat la egalitate, scor 0-0, amicalul disputat ieri în faţa ucrainienilor de la Tavria Simferopol, repetînd rezultatul şi astăzi, în faţa bulgarilor de la Pirin.

Echipa Pandurilor în meciul cu Tavria:

Pandurii I: Mingote – Mândrean, Martinovic, Chibulcutean, Cardoso – Pârvu, Murgan, Luţu, Păcurar – Vasilache, Raskovic.
Pandurii II: Alexio – Popete, Rus, Rusu, Grecu – Stancu, Stângă, Vancea, Tremonti – Piţurcă, Iordache.

Sorin Cîrţu: „În prima parte jocul a fost echilibrat dar în repriza a doua am fost aproape de a câştiga jocul dar am irosit uşor cele câteva ocazii de gol pe care le-am creat.

Am întâlnit şi un adversar puternic din prima ligă a Ucrainei. Vom încerca în continuare să găsim cea mai bună formulă de echipă pentru debutul returului de campionat.”

Echipa Pandurilor în meciul cu Pirin:
Repriza I: Stanca - Popete, Rus, Chibulcutean, Cardoso – Tremonti, Rusu, Murgan, Grecu – Simion, Arrieta.
Repriza a I- aI: Ciaverini – Mândrean, Martinovic, Rusu, Cardoso (min. 75 Mohora) – Tremonti, Luţu, Murgan (min.60 Chibulcutean), Grecu (min.65 Popete) – Pârvu, Raskovic.