Alte știri din fotbal
Mesajul de suflet al lui Patrick Olsen a sensibilizat tot Dinamo! Reacția fulminantă a suporterilor
0
Proaspăt despărțit de CFR Cluj, a semnat cu noul club: „A ajuns la un acord cu clubul și este așteptat să sosească în următoarele 24 de ore”
0
Ziua decisivă pentru o afacere istorică » Unde nu ajung Rapid și Petrolul la un numitor comun: detalii din culise
0
Tehnicianul din Superliga, contră pentru Gino Iorgulescu: „Varianta cu 18 echipe este cea mai bună!"
0
Știri din fotbal internațional
Căpitanul român din Ungaria explică deschis ce trebuie să preia fotbalul românesc de la maghiari: „Ar fi benefic!”
0
Andrei Rațiu, integralist în duelul lui Rayo din Cupa Regelui » Ce scrie presa din Spania
0
Erik ten Hag revine! Olandezul a fost prezentat oficial: „Este minunat și special să mă întorc ”
0
Se face transferul iernii în Europa: 75 de milioane de euro » Vedeta din Premier League are vizita medicală programată la Manchester City
3
Pancu i-a lăsat acasă!
Ratează primele meciuri din 2026
Amorim, dat afară
David Popovici, „Sportivul Anului” 2025
Cristi Chivu e „Antrenorul Anului”
„Fotbalistul Anului” e Andrei Rațiu
7 situații uluitoare din istoria Anchetei GSP
Favoritul lui Pițurcă în Ancheta GSP
Final de an în Liga 2
„Bomba” iernii în Superliga
Lifestyle
Moștenitoarea imperiului Lamborghini a provocat controverse în Italia: „Ce faci, le dai peste nas?”
1
Femeia care l-ar fi refuzat pe Cristiano Ronaldo, apariție ireală de Anul Nou » Au rămas fără cuvinte când au văzut ținuta
2
Clipul viral cu Novak Djokovic și o influenceriță superbă a încins internetul » Sârbul s-a furișat în spatele ei și a învățat-o cum se face
0
Natalia Mateuț, apariție incendiară într-o destinație exotică: „Cel mai bun loc de pe Pământ”
16
Exemplul de curaj al tânărului mutilat de un incendiu în copilărie. „Nu mă ...
Libertatea
SUA riscă să rămână cu mâinile goale în urma politicii dominației americane ...
Adevărul
Ana Ularu și ce ar fi făcut dacă n-ar fi fost actriță: „Sportul mi-a dat ...
GSP SPECIAL
SUA amenință că vor folosi inclusiv forța armată pentru ocuparea Groenlandei
Libertatea
Nu a fost niciun henț și oricum faultul fusese facut înainte.Despre atacul lui Koljici la portar nu a fost niciun penalti deoarece atacantul a atacat prin fața portarului iar mingea era deja la portar. Dacă lui Pittvii dau dreptate ție nu- ți dau.
După ultimele reglementări FIFA nu se mai acordă și penalty și cartonaș roșu pentru aceeași infracțiune. Se consideră că ar fi două pedepse pentru același lucru. În careu se dă galben și penalty, iar în afară se dă cartonaș roșu și lovitură liberă.
Vrei sa spui că a fost henț la faza penalty ului pt Craiova și trebuia rosu la faultul asupra portarului rapidist
...asculta ba nistor ...nu te poti abtine sa vorbesti despre Mitrita ?...ce noi stam intrun jucator ?...daca nu rateaza el rateaza altul si tot asa ...ce identitate sa pierdem ?
Rotaru ar trebui sa-l tina cel putin 2 ani pe Galca. Va construi o echipa care sa se poata bate la titlu. Doar ca e nevoie de timp sa construiesti o echipa. Sper ca finantatorul sa aiba rabdare. Rapidul e o echipa greu de condus, finantatorul pare mai degraba hotarat sa o faca un business de succes. Nu vinzi jucatori buni, doar ca sa scoti profit. Acei jucatori erau in angrenajul echipei, aveau relatii de joc cu ceilalti. Chiar daca aduci jucatori noi valorosi exista o perioada de acomodare. Fotbalul se joaca in echipa nu singur. Cele doua meciuri ale lui Sumudica au rezultate multumitoare fata de ultima perioada din cauza fenomenului Sumudica. Dar pe masura ce trece timpul aceasta bucurie se va estompa. Si vor urma meciuri proaste. Pana la urma echipa nu joaca nimic si cred ca fara Sumudica ar fi mancat bataie.
Rapid a băgat autobază jucând lamentabil.Kovacs a fost ,ca de obicei”foarte slab.La penaltiul dictat pentru Universitatea trebuia să-l elimine pe Sapunaru care a faultat în postura de ultim apărător!Apoi a dictat un penalti inexistent pentru Rapid!Noroc ca VAR-ul l-a chemat la marginea terenului sa vadă ce eroare a făcut.Si asta este cel mai bun arbitru român? Îl felicit pe arbitru Popa ca a fost corect ! Univerditatea a dovedit încă odată ca nu știe să joace cu echipele care -și bagă autobaza în teren și pierde multe puncte acasă cu astfel de echipe.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.