FOTBAL  »  Superliga  »  ASTRA - CFR 3-2

ASTRA - CFR // Cele 5 decizii cruciale luate de Colțescu » Verdictul Gazetei în privința prestației arbitrului

Articol de GSP - Publicat duminica, 01 septembrie 2019 18:27

Arbitrul Sebastian Colțescu a fost la centru în partida dintre Astra și CFR Cluj, scor 3-2, și a avut mai multe decizii dificile.

Gazeta Sporturilor a analizat și a dat verdictul în privința prestației lui Colțescu

» minutul 35: n-a dat fault pentru CFR la duelul dintre Radunovici și Costache, la faza premergătoare penalty-ului gazdelor
VERDICT: GREȘIT

» minutul 36: a dictat penalty pentru CFR la duelul dintre Cestor și Begue
VERDICT: CORECT

» minutul 57: a dictat fault la duelul dintre Cestor și Tounkara, lovitură liberă liberă din care Astra a marcat golul de 3-1

» minutul 58: l-a eliminat pe Camora pentru al doilea galben, la semnalizarea asistentului, care i-a reclamat că fotbalistul CFR-ului a avut o comportare nesportivă: a trântit nervos o sticlă de apă

» minutul 62: a dictat penalty pentru Astra și l-a eliminat pe Vâtcă după ce acesta l-a lovit cu palma peste față pe Radunovici după ce prinsese mingea în brațe

Astra - CFR Cluj 3-2

ASTRA - CFR // EXCLUSIV GSP Reacție ZDROBITOARE a lui Colțescu: "M-au înjurat de mamă, care a murit acum două luni după o suferință grea!" + Incredibil: CFR Cluj a încălcat regulamentul!

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!

De pe patul de spital, Cornel Dinu a vorbit cu GSP despre situația critică a lui Dinamo: „Doar asta mai pot să fac”