FOTBAL  »  Superliga  »  PLAY-OUT

Astra - FC Argeș 0-1 » Cephas Malele a adus victoria trupei lui Andrei Prepeliță! Clasamentul actualizat

Cephas Malele a adus victoria argeșenilor

Articol de GSP - Publicat sambata, 24 aprilie 2021 19:20 / Actualizat sambata, 24 aprilie 2021 21:22

FC Argeș a învins Astra Giurgiu, scor 1-0, în runda a 3-a a play-out-ului din Liga 1.

Programul play-out-ului din Liga 1

După o primă repriză fără mari ocazii, George Merloi a avut șansa să deschidă scorul la Giurgiu, dar șutul său din minutul 49 a lovit bara porții apărate de Greab.

Cephas Malele a adus victoria lui FC Argeș

Singurul gol al meciului a fost marcat de Cephas Malele. „Centralul” Antonie a acordat lovitură de la 11 metri în minutul 76, după ce Boe-Kane l-a tras de tricou pe Turda în propriul careu. Atacantul elvețian a transformat cu emoții penalty-ul, iar trupa lui Andrei Prepeliță a obținut cele trei puncte.

15 goluria marcat Malele, dintre care 7 din penalty

10 penalty-uris-au dat pro-FC Argeș, echipa cu cele mai multe primite

Eugen Neagoe, eliminat în prelungirile partidei

Antrenorul Astrei, Eugen Neagoe, a fost eliminat în prelungirile partidei, după un schimb de replici cu arbitrul Antonie. Boe-Kane a ieșit cu arcada spartă la finalul meciului, după un contact cu Turda la marginea careului, la ultima fază a meciului.

FC Argeș se află pe locul 9 după partida cu Astra, cu 24 de puncte, iar giurgiuvenii sunt la o lungime în spate, pe poziția a 10-a.

Astra - FC Argeș 0-1

A marcat: Malele 78 (pen.)

Click AICI pentru statisticile meciului!

Astra - FC Argeș » Echipele

ASTRA: Lazar - Raspopovic, Graovac, Jovanovic, Lamanje - Canadjija, Crepulja, Wutrich - Pahontu, Montini, Merloi
REZERVE: Poap - Balaure, Boe-Kane, David Bruno, Găman, Gheorghe, Krpic - Stahl, Șerban
ANTRENOR: Eugen Neagoe

FC ARGEȘ: Greab - Tofan, Maric, Turda, Mușat - Meza Colli, Șerban - Grecu, Palic, Dumitru - Malele
REZERVE: Croitoru, Deslandes, De Jonghe, Boldor, Honciu, Barbu, Năstăsie, Teles, Drăghici
ANTRENOR: Mihai Ianovschi