FOTBAL  »  Superliga  »  ASTRA - FCSB

ASTRA - FCSB. Toni Petrea a făcut 3 schimbări la pauză: au intrat 2 debutanți la FCSB

Articol de GSP - Publicat sambata, 22 august 2020 21:09 / Actualizat duminica, 23 august 2020 12:32

Astra și FCSB se întâlnesc în prima etapă din Liga 1. Toni Petrea (45 de ani) a efectuat trei înlocuiri la pauză.

FCSB a dominat categoric prima repriză. A intrat cu un avantaj de două goluri, datorită reușitelor lui Dennis Man (33) și Florin Tănase (38). Totul părea să meargă perfect, dar Toni Petrea a schimbat trei jucători la pauză. Sergiu Buș, prezentat cu fast la „palat” (Detalii AICI), i-a lăsat locul în atac lui Alexandru Buziuc, Iulian Cristea a fost înlocuit cu Marius Briceag, iar Olimpiu Moruțan a intrat în locul lui Darius Olaru.

Îi odihnește pentru Europa League?

Cel mai probabil, Toni Petrea încearcă să menajeze o parte dintre jucători pentru meciul de joi, cu armenii de la Shirak, din turul I preliminar al Europa League. Partida e programată la ora 21:30 și va putea fi urmărită liveTEXT pe GSP.ro și în direct pe Look Plus.

3 jucătoriau debutat astăzi la FCSB: Sergiu Buș, Marius Briceag și Alexandru Buziuc

VIDEO. Toni Petrea îi cere transferuri lui Gigi Becali: „E nevoie de jucători, mai ales în condițiile actuale”

ASTRA - FCSB. Haos înaintea meciului! Antrenorul a spus tot: „N-am lucrat nimic tactic, nimic fizic, am încercat doar să ne adunăm”

De pe patul de spital, Cornel Dinu a vorbit cu GSP despre situația critică a lui Dinamo: „Doar asta mai pot să fac”