FOTBAL  »  Superliga  »  RAPID - POLI TIMIŞOARA 3-2

Atac la Uhrin: "Nu el face echipa!"

Dusan Uhrin
Dusan Uhrin

Articol de GSP - Publicat luni, 18 aprilie 2011 00:00 / Actualizat luni, 18 aprilie 2011 14:03

Impresarul lui Srdjan Luchin l-a luat în colimator pe conducători după confruntarea de aseară dintre Rapid şi Poli, scor 3-2 pentru giuleşteni.


Partida de pe teren propriu cu Pandurii Tîrgu Jiu a stîrnit furia patronului timişorean, care l-a admonestat serios pe fundaşul Srdjan Luchin şi i-a dat de înţeles lui Uhrin nu mai doreşte să-l vadă pe jucător printre titulari: "Să-mi explice şi mie cineva ce caută Luchin în primul unsprezece? Nu înţeleg! El nu se mai implică şi este cu gîndul doar la transferuri promise prin Germania. Am vorbit şi cu impresarul lui să-mi explice ce se întîmplă. Nu are nici o reacţie în ultima perioadă", au fost criticile aduse de Marian Iancu.

După înfrîngerea de ieri cu Rapid, impresarul Cristea Opria a avut un răspuns dur la adresa timişorenilor şi i-a acuzat pe oficialii lui Poli de faptul ca ar face primul unsprezece: "Pînă acum am crezut că Uhrin este antrenorul Timişoarei, dar după meciul de aseară m-am convins că nu el este cel care face echipa! Tot Luchin a fost şi acum de vină? Mi s-a demonstrat că echipa este făcută de alţii la Timişoara. Cei de la Rapid au făcut ce au vrut prin apărarea lui Poli, ca la Nufărul pe vremuri. După meciul cu Pandurii, Iancu s-a luat imediat de Luchin şi l-a făcut praf pe copil. Acum nu mai are nimic de spus? Văd că o dă la întors, că acum este mulţumit că l-au ascultat jucătorii. Aţi văzut cum a fost driblat Alexa la primul gol la acea fază de la centrul terenului? Putea să-şi oprească foarte uşor adversarul, dar el s-a ferit de Roman ca să nu ia cartonaş galben şi după aia să se urle iarăşi la el", a spus Cristea Opria pentru GSP.RO

Uhrin a negat
Cu doar o zi înainte de meciul cu Rapid, Uhrin a ţinut să dea asigurări că Marian Iancu nu s-a implicat peste el la echipă: "Nu s-a băgat niciodată peste mine atunci cînd a fost vorba de echipă. Este un om care investeşte o grămadă de bani şi trebuie să acceptăm ceea ce spune pentru că sîntem angajaţii săi", a explicat Uhrin la conferinţa de presă.

Citește și:
A depus armele, după Farul - Dinamo, și a numit cele două favorite la titlu: „Noi nu mai avem nicio șansă”
Superliga
A depus armele, după Farul - Dinamo, și a numit cele două favorite la titlu: „Noi nu mai avem nicio șansă”
Inter - Torino 2-1 » Echipa lui Cristi Chivu, prima semifinalistă în Cupa Italiei
Campionate
Inter - Torino 2-1 » Echipa lui Cristi Chivu, prima semifinalistă în Cupa Italiei
Învins de Dinamo, Ianis Zicu a răbufnit: „Urât! Ăsta e cuvântul”
Superliga
Învins de Dinamo, Ianis Zicu a răbufnit: „Urât! Ăsta e cuvântul”
Juri Cisotti își asigură viitorul » A semnat la o cafea: „El și soția au ales”
Superliga
Juri Cisotti își asigură viitorul » A semnat la o cafea: „El și soția au ales”
ULTIMA ORĂ Concedieri la Dacia: până la 50.000 de euro pentru cei care pleacă
Profit.ro
ULTIMA ORĂ Concedieri la Dacia: până la 50.000 de euro pentru cei care pleacă
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Matei Popa la raport: iată ce nu a făcut nici măcar o dată noul portar de la FCSB!

Studiu șocant citat de Guardian: „Aceste alimente sunt atât de nocive încât ar trebui tratate mai degrabă ca țigările, nu ca hrană!”


Comentarii (1)
salaaurel
salaaurel  •  18 Aprilie 2011, 14:24

Intre Becali,Iancu si Mititelu nu vad nici o diferenta.Si se vede ca nici unul dintre ei nu stiu sa recunoasca pe cei care sunt ,mai buni decat ei.In nemernicia lor improasca cu noroi pe toata lumea.

Vezi toate comentariile (1)
Comentează